خبر خبر

آغاز عمليات احداث ترمينال 14 هزار مترمربعي فرودگاه تبريز در سال جاري
مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي از آغاز عمليات احداث ترمينال 14 هزار مترمربعي فرودگاه تبريز براي خدمت رساني بهتر و تامين نياز مسافران در سال 99 خبر داد.

رامین آذری، در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر گفت: فرودگاه تبریز به صورت Open Sky و 24  ساعته عملیاتی است و به دلیل واقع شدن در مرز و کرویدور هوایی بین المللی و ارايه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به ویژه پروازهای عبوری بین المللی که اغلب از مبدا کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و کشورهای حاشیه خلیج فارس و برعكس انجام می شود، اهمیت بالایی دارد.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی افزود: یکی از نیازهای اساسی فرودگاه تبریز در سال های گذشته، توسعه اپرون بود که خوشبختانه در سال 97 در دستور کار قرار گرفت که هدف از آن دو برابر کردن ظرفیت پارک هواپیما در فرودگاه تبریز بود. توسعه بخش غربی این پروژه در سال 98 به اتمام رسیده و زمین قسمت شرقی این پروژه در اوایل تابستان سال 98 به پیمانکار تحویل داده شد که این بخش نیز از پیشرفت 80 درصدی برخوردار است و در ماه های ابتدایی سال 99 به اتمام خواهد رسید.

آذری گفت: اتمام پروژه توسعه ترمینال 3 فرودگاه تبریز، برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند، اتمام آشیانه شرکت هواپیمایی آتا، بهسازی باند 30چپ، بهسازی و زیباسازی سالن ترانزیت داخلی، تهیه و نصب تسمه نقاله دوار تخت پالتی به طول 34 متر، تهیه و نصب تسمه نقاله نواری خطی به طول 58 متر و چندین پروژه فرودگاهی از دیگر اقدامات انجام شده توسط اداره کل فرودگاه های آذربایجان شرقی در سال 98 بود.

وی در تشریح برنامه های اداره کل فرودگاه های آذربایجان شرقی در سال 99 عنوان کرد: مهم ترین نیاز فرودگاه تبریز و درخواست مردم و مسوولان استانی آغاز عملیات احداث ترمینال 14000 مترمربعی این فرودگاه است که عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد.

آذری گفت: همچنین آغاز پروژه آبیاری قطره ای فرودگاه تبریز، اتمام عملیات توسعه اپرون شرقی، آغاز احداث موتورخانه ترمینال حج و بهره برداری از عملیات تاکسیوی M0 از دیگر برنامه های اداره کل در سال 99 است.

وی در توضیح عملکرد فرودگاه تبریز در حوزه آمار پرواز و مسافری نیز عنوان کرد: تعداد مسافر جابه جا شده از فرودگاه تبریز از ابتدای سال تا پایان بهمن 98، حدود یک میلیون و 500 هزار  نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال 97 از رشد چهار درصدی برخوردار است. در این مدت تعداد کل پروازهای فرودگاه تبریز 11 هزار و 217 پرواز بوده که از این تعداد  9691 پرواز داخلی و 1526 پرواز خارجی بوده است.

آذری در توضیح عملکرد فرودگاه سهند در حوزه آمار پرواز و مسافر نیز گفت: تعداد پروازهای فرودگاه سهند از  اول آذرماه تا آخر بهمن ماه 98،  34 پرواز بوده که در این مدت مسافر جابه جا شده 1609 مسافر است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد