خبر خبر

برگزاري جلسه سندتدبيرتوسعه استان بامحوريت ترمينال جديدفرودگاه تبريز/بهبودي:پيشرفتهاي اخيرفرودگاه تبريزدرزمينه هاي عمراني بسيارچشمگيراست.
روز دوشنبه 14 بهمن ماه رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان شرقي با حضور در فرودگاه تبريز ضمن بازديد از پروژه هاي عمراني اين فرودگاه، در جريان اقدامات انجام شده در خصوص سند تدبير توسعه استان با محوريت ترمينال جديد فرودگاه تبريز و پايانه کارگو در فرودگاه تبريز قرار گرفت.

دراین بازدید مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی، ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز، معاون مسافری گمرک استان، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به همراه کارشناسان این ادارات و هم چنین معاونین اداره کل فرودگاههای استان حضور داشتند، حاضرین از پروژه های اپرون شرقی، آشیانه شرکت هواپیمایی آتا، سیستم RVR هواشناسی، محل پایانه کارگوی پیشنهادی، محل ترمینال جدید فرودگاه تبریز و برج مراقبت پرواز فرودگاه بازدیدکردند.

پس از پایان بازدیدها، جلسه ای با حضور مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و بقیه مسئولین در اتاق جلسه فرودگاه تبریز برگزار گردید.

مدیر کل فرودگاههای آذربایجان شرقی به طور خلاصه به تشریح اهم پروژه ها و اقدامات انجام یافته و در دست اجرای این اداره کل پرداخت و گفت: ساماندهی، بهسازی و توسعه ترمینال فعلی، احداث ترمینال جدید با زیربنای 14 هزار متر مربع و با برآورد هزینه 280 میلیارد تومان، اجرای سیستم آبیاری قطره ای محوطه فرودگاه، احداث اپرون شرقی با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی، احداث تاکسیوی M0 ، احداث آشیانه آتا، ایجاد مرکز آموزش خلبان با مشارکت بخش خصوصی، احداث ساختمان جدید هواشناسی و ...  از مهمترین پروژه های عمرانی، خدماتی و رفاهی انجام یافته و در دست اجرای این فرودگاه می باشد.

رامین آذری افزود: مدیریت و پرسنل فرودگاه تبریز به صورت شبانه روزی تمامی توان خود را به منظورافزایش پرواز ها، افزایش فرکانسهای پروازی در مسیرهای مختلف و مقاصد پروازی، ایجاد و توسعه زیرساخت های هوانوردی و فرودگاهی و بهبود شرایط موجود به کار می گیرند.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امیدواریم با مساعدت، همکاری و حمایت تمامی ادارت و ارگان ها بویژه استانداری آذربایجان شرقی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر مسائل و مشکلات پیش رو فائق آمده و توسعه و پیشرفتی روزافزون را شاهد باشیم.

ناظر گمرکات استان و مدیر کل گمرک تبریز نیز در این جلسه با اشاره به نقش گمرک و کارگو در توسعه فرودگاه ها و لزوم توجه بیشتر به این بخش گفت: مدیریت فرودگاه تبریز می تواند با احیا و توسعه بخش کارگو و اولویت دادن به آن و انعقاد قرارداد با شرکت های هواپیمایی داخلی در حوزه حمل بار، نقش عمده ای در شکوفایی اقتصاد استان و نیز افزایش درآمد فرودگاه ایفا نماید. 

در پایان جلسه، دکتر بهبودی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از تلاش های مدیریت و پرسنل فرودگاه تبریز و سایر ادارت مستقر در این مجموعه از جمله گمرک و هواشناسی، مجموعه اقدامات انجام یافته در فرودگاه تبریز را بسیار چشمگیر دانست و گفت: تبریز امروزه به عنوان قطب و هاب اقتصادی در منطقه و کشور مطرح بوده و بی شک سیستم حمل و نقل از جمله حمل و نقل هوایی به عنوان یکی از شاخص های توسعه، سهم بسزایی در کسب این موفقیت ها داشته است.

وی افزود: در تمامی زمینه ها آماده همکاری با فرودگاه تبریز به منظور حل مسائل و مشکلات پیش رو هستیم و در کنار هم و با همراهی و همفکری یکدیگر برای توسعه استان تلاش خواهیم کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد