خبر خبر

ديدار مديرکل با استاندار آذربايجان شرقي / آذري : پروژه ترمينال 14000 متر مربعي فرودگاه تبريز با حضور مقامات عالي کشوري کلنگ زني خواهد شد
صبح امروز مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي با استاندار استان آذربايجان شرقي ديدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی به جهت عملکرد خوب در دو ماهه گذشته و کیفیت مطلوب خدمت رسانی در فرودگاه تبریز، از پروژه های در دست اجرای آن ابراز رضایت نمود.

وی تاکید کرد: پروژه های در دست اجرای فرودگاه تبریز تا شروع فصل سرمای سالجاری به اتمام برسد.

در این دیدار که در محل استانداری آذربایجان شرقی انجام پذیرفت، مدیرکل فرودگاههای استان گزارشی از آخرین وضعیت فرودگاه تبریز در حوزه های مختلف ارائه کرد.

آذری گفت: یکی از مهم ترین اقدامات انجام گرفته طی هفته های گذشته بحث ساماندهی داخل و محوطه ترمینال اصلی فرودگاه تبریز بوده است.

وی افزود: به جهت ساماندهی و بهینه سازی فضای داخل ترمینال، تصمیم به برچیدن و یا جابجایی تعدادی از غرفه ها گرفتیم این اقدام تاثیر مثبتی در گسترده شدن فضای داخل ترمینال داشت.

آذری هم چنین با اشاره به وضعیت تاکسیرانی فرودگاه تبریز گفت: در این مورد جلسات متعددی با مسئولین تاکسیرانی برگزار شد که تنایج آن هم در نحوه مسافرگیری و هم در ساماندهی تاکسیرانی فرودگاه در روزهای آینده مشاهده خواهد شد.

در این دیدار که رحمتی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی حضور داشت مدیرکل فرودگاههای استان با اشاره به پروژه توسعه اپرون فرودگاه تبریز گفت: یکی از اقدامات بسیار موثر و ماندگار مهندس صفایی در فرودگاه تبریز، پروژه توسعه اپرون این فرودگاه بود که با بهره برداری کامل آن ظرفیت پارک هواپیما در فرودگاه تبریز به دو برابر افزایش خواهد یافت.

آذری هم چنین گفت: هم اکنون عملیات اجرایی اپرون شرقی بصورت شبانه روزی در حال انجام است و طبق برنامه ریزی های انجام شده این پروژه تا آخر آبان ماه به بهره برداری کامل خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاههای استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهم ترین مطالبه مسئولین و مردم تبریز یعنی پروژه تکمیل ترمینال بین المللی 14000 متر مربعی این فرودگاه گفت: جهت تکمیل پروژه ترمینال 14000 مترمربعی فرودگاه تبریز برنامه ریزی های لازم انجام گرفته و پس از طی برخی تشریفات قانونی، این پروژه در هفته های آینده با حضور مقامات عالی کشوری کلنگ زنی خواهد شد.

آذری در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه تبریز هم گفت: طی رایزنی و تعامل مثبتی که با شرکت های هواپیمایی در ماههای گذشته انجام شده است، فرودگاه تبریز پس از دوسال کاهش در حوزه آمار پرواز، شاهد افزایش تعداد پرواز و مسافر در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است بطوریکه بر اساس گزارش اداره کل سوختگیری، رکورد سوخت رسانی به هواپیماها در روزهای 13 و 14 مرداد سالجاری شکسته شد و یک رکورد جدید در این حوزه در تاریخ فرودگاه تبریز به ثبت رسید.

آذری همچنین در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه سهند نیز گفت: فرودگاه سهند استاندارد و زیر ساختهای لازم جهت نشست وبرخاست پروازها در رده فوکر 100 را داراست واز نظر عملیاتی آماده پرواز می باشد که به منظور برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند، رایزنیهای بسیار خوبی با شرکتهای هواپیمایی انجام گرفته که در آینده نزدیک شاهد برقراری پرواز در این فرودگاه خواهیم بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد