خبر خبر

برگزاري مراسم جشن تکليف فرزندان پرسنل در فرودگاه تبريز
ظهر امروز مراسم جشن تکليف تعدادي از فرزندان کارکنان فرودگاه تبريز، پليس و يگان حفاظت هواپيمايي با حضور خانواده هاي آنان در سالن اجتماعات اين فرودگاه برگزار شد.

در این مراسم که محمد عباسی رئیس و دبیر ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی و فرماندهان پلیس و یگان حفاظت هواپیمایی استان،معاونین و حراست فرودگاههای استان نیز حضور داشتند، فرزندان کارکنان فرودگاه تبریز فرارسیدن سالروز به تکلیف رسیدن‌شان را جشن گرفتند.

در ابتدای این مراسم، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن خیر مقدم به میمهانان و خانواده های پرسنل فرودگاه تبریز، برگزاری مراسم جشن تکلیف در فرودگاههای کشور را یکی از برنامه های بسیار خوب شرکت فرودگاهها در ترویج فرهنگ نماز دانست و گفت: اینکه لوح مربوط به جشن تکلیف فرزندان پرسنل توسط شخص مدیرعامل شرکت فرودگاهها امضا می شود و اینکه ایشان شخصا مشوق برگزاری این برنامه ها هستند ، نشان از توجه ویژه شرکت به این موضوع دارد.

در ادامه این مراسم محمد عباسی رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تشکر از خانواده های فرزندان به سن تکلیف رسیده، گفت: خداوند به همه انسان‌ها می‌فرماید باقیات و صالحات شما محفوظ است. مهمترین باقیات و صالحات تربیت فرزندان است. پس پیوسته در آن کوشا باشید اما سختگیری نکنید زیرا در سختی همیشه اهرم بازدارنده‌یی حاکم است که باید به عواقب آن آگاهی داشته باشیم و فرزندانمان را با نرمش به دین مبین اسلام آشنا نماییم.عباسی در ادامه زبان عمل انسان را بسیار کاراتر از زبان در ترویج و توسعه فرهنگ نماز دانست و زمینه های تبلیغ صحیح را یکی از ابزارهای موثر در جذب نوجوانان به نماز به ویژه نماز اول وقت بسیار دارای اهمیت دانست.

عباسی ابراز امیدواری کرد که روح و جان فرزندان تازه تکلیف کارکنان شرکت با قرآن و احکام اسلامی پیوند بخورد.

وی در ادامه با بیان اینکه کودکان با رسیدن به سن تکلیف ملزم به اجرای دستورات الهی میشوند، گفت: کودکان مکلف از این پس باید آگاهانه و از روی عقل نه از روی تقلید از گناهان پرهیز کنند و واجبات را عملی کنند.

اهداء جوایز و لوح تقدیر نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده اند پایان بخش این مراسم بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد