خبر خبر

در نشست فرمانده پليس فرودگاههاي استان مطرح شد/خضرلو : اخبار موثق تنها از طريق سايت فرودگاه تبريز پيگيري شود
فرمانده پليس فرودگاه هاي استان در نشست خبري با اصحاب رسانه گفت: تمام اخبار لازم در سايت فرودگاه تبريز قسمت ويژه حجاج موجود مي باشد که زائران مي توانند اطلاعات لازم را از اين طريق کسب کنند و اگر تاخيري در پروازها وجود داشته باشد پيامک ارسال خواهد شد.

سرهنگ خضرلو در جمع خبرنگاران گفت: زائران ۲۶ کاروان هستند و رفت حجاج از 3 مرداد ماه به مدت 7 روز خواهد بود که اولین کاروان، پنجشنبه هفته بعد ساعت 02:55 بامداد و به تعداد حدوداً ۲۸۰ نفر زائر خواهد بود.

وی افزود: امسال، جمع کل زائرین تبریز و اردبیل ۴ هزار و ۷۰3 نفر هست که ۳ هزار و ۹۹۸ نفر از تبریز و ۷۰۵ نفر از اردبیل هستند.

فرمانده پلیس فرودگاه های استان ادامه داد: در ۷ سال گذشته زائری دستگیر نشده که اگر دستگیر شود از رفتن به خانه ی خدا ممانعت خواهد شد و شعار حج امسال خودسازی، اخوت دینی، تمدن اسلامی است.

وی افزود: برابر اعلام مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت؛ حمل و استفاده از تعداد ۱۰ قلم دارو در کشور عربستان ممنوع است که عبارتند از: آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی گرم، قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی گرم، شربت متادون، قرص هیدرومرفین ۲ میلی گرم، قرص متیل فینرات هیدروکلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی گرم، شربت اکسپکتورانت کدئین و قرص استامینوفن کدئین

خضرلو گفت: زائرانی که بیماری خاصی دارند نسخه بیماری خود را همراه داشته باشند.

وی خاطرنشان شد: اگر زائران وسیله ای را در زمین مشاهده کنند و آن مال خودشان نباشد؛ از برداشتن آن خودداری کنند مخصوصا در بیت الله الحرام چراکه دوربین ها ضبط می کنند و این کار سرقت محسوب می شود و هرگز از همسفر خود وسیله ای را امانت نگیرند.

خضرلو در رابطه با مواد مخدر هشدار داد: همراه داشتن مواد مخدر حتی ناچیز سبب بازماندن از زیارت می شود لذا باید هشدار ها جدی گرفته شود.

وی در رابطه با پولی که زائران می توانند به همراه داشته باشند، گفت: مقدار پول رایج ایران به مقدار ۵ میلیون تومان، ۵ هزار یورو یا معادل هر ارز خارجی، مصنوعات طلا ۱۵۰ گرم، زعفران ۱۵۰ گرم و ظروف نقره به مقدار ۳ کیلوگرم زائران میتوانند به همراه داشته باشند.

فرمانده پلیس فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در رابطه با اشیای ممنوعه اظهار داشت: وسایل تیز مثل چاقو، تیغ موکت بری و غیره ممنوع می باشد و از حمل فرش و صنایع دستی خودداری کنند.

وی ادامه داد: زائران، مواد خوراکی مخصوصاً شیرین بیان همراه نداشته باشند و انواع اسپری ها و مواد اسیدی مثل ترشیجات، سرکه و آبلیمو داخل هواپیما ممنوع می باشد.

سرهنگ خضرلو در راستای بازرسی زائران گفت: از آخرین سیستم های کمک بازرسی پیشرفته استفاده خواهیم کرد که دستگاه ایکس ری برای بازرسی بار، گیت وی برای بازرسی بدنی و بادی اسکنر به منظور تصویربرداری از زائرانی که مشکوک به حمل مواد مخدر هستند به کار گرفته خواهد شد.

وی در رابطه با روان سازی ترافیک ها خبر داد: به فرمانده انتظامات، پلیس آگاهی، پلیس اطلاعات و پلیس راهور بخشنامه صادر شده که از این جهت مشکلی نخواهیم داشت.

خضرلو اظهار داشت: میز خدمتی دایر خواهیم کرد که زائران می توانند از فرمانده پلیس یا جانشین آن سوالات خود را بپرسند و تمام اخبار لازم در سایت فرودگاه قسمت ویژه حجاج موجود می باشد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد