خبر خبر

مراسم تکريم و معارفه مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي برگزار شد/ رامين آذري: اولويت نخست بنده تکميل ترمينال بين المللي فرودگاه تبريز است
روز چهارشنبه 98/4/12 مراسم توديع و معارفه مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي برگزار شد.
در اين مراسم که با حضور عضو هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مديران ارشد استاني برگزار شد، از خدمات و زحمات مصطفي صفايي تجليل و رامين آذري بعنوان مديرکل جديد فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي معرفي شد.

در ابتدای این مراسم که معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز حضور داشت، صفایی معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران و مدیرکل سابق فرودگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله ناو آمريکايي به هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي گفت: تمام دستاوردها و پیشرفت های فرودگاه تبریز در 5 سال گذشته مرهون تلاش شبانه روزی همکارانم در این فرودگاه و هم چنین همکاری مدیران استانی و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

وی ضمن ارائه گزارشی از اهم پروژه های انجام شده در دوران مدیریت خود گفت: در این 5 سال پروژهای مهمی در فرودگاه تبریز به مرحله بهره برداری رسید که از جمله مهم ترین آنها می توان به اجرا و بهره برداری از پارکینگ طبقاتی فرودگاه ، بهسازی پوشش سقف ترمینال اصلی، اجرای سیستم  روشنایی CAT II  و احداث ساختمان دیزل ژنراتور و نصب دیزل دستگاههای دیزل ژنراتور پیشرفته اشاره کرد.

صفایی گفت: اولویت نخست من در دوران خدمت در فرودگاه تبریز به سرانجام رساندن این پروژه ها در زمان مقرر و با بهترین کیفیت ممکن بود و یقینا در مسئولیت جدید نیز توسعه روزافزون فرودگاه تبریز یکی از اولویت های کاری من خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شواری اسلامی سخنران بعدی این مراسم بود.

فرهنگی ضمن تقدیر از تلاشهای خالصانه و شبانه روزی مهندس صفایی در دوران تصدی مدیریت فرودگاه تبریز گفت: اقدامات ماندگار و تاثیر گذاری در دوران مدیریت ایشان در فرودگاه تبریز به سرانجام رسید اما بدون شک تکمیل و ساخت ترمینال 14000 مترمربعی مهم ترین اقدامی است که باید در اولویت کاری مهندس آذری باشد.

وی با اشاره به تلاش مجلس در سالهای گذشته برای استقلال شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از دولت گفت: این اقدام مبارک و مهمی بود و گام مهمی در رساندن این شرکت راهبردی و مهم به جایگاه واقعی آن بود.

در ادامه مراسم رحمتی معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از تلاشهای مهندس صفایی و آرزوی توفیق برای رامین آذری گفت: درخواست مسئولین و مردم استان از مدیرکل جدید و مسئولین شرکت فرودگاه ها ، تلاش برای تکمیل ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز است تا این شهر به جایگاه واقعی خود در توسعه اقتصادی استان برسد.

سخنران بعدی مراسم عضو هئیت مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بود.

اسفندیاری با اشاره به جایگاه شهر تبریز و آذربایجان در تاریخ ایران و اهمیت آن بعنوان یکی از مهم ترین شاهراههای توسعه کشور گفت: انتظارات مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از مهندس صفایی در 5 سال گذشته به خوبی محقق شده است و امیدواریم مدیرکل جدید این اداره کل نیز با تلاش خود فرودگاه تبریز را به جایگاه خود یعنی فرودگاهی در طراز مردم بزرگ این استان برساند.

وی افزود: همانگونه که دکتر فرهنگی نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر در مجلس شورای اسلامی به درستی اشاره کردند اولیت امروز نخست این فرودگاه تکمیل ترمینال بین المللی آن است و در کنار آن مهندس آذری باید برای افزایش تعداد مسیرهای پروازی و افزایش مسافر برنامه ریزی نماید.

مدیرکل جدید فرودگاههای استان آذربایجان شرقی آخرین سخنران مراسم تکریم و معارفه بود.

وی در ابتدا ضمن تشکر از حسن اعتماد ریاست محترم هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و هم چنین نظر مساعد استاندار آذربایجان شرقی گفت: فرودگاه تبریز خانه نخست من است و خوشوقتم که پس از 5 سال مجدداً توفیق خدمت گذاری به مردم شریف این استان نصیب بنده شد.

آذری ضمن تشکر از خدمات صفایی در 5 سال گذشته گفت: حسب تکلیف مدیرعامل محترم ، تکمیل و بهره برداری از ترمینال 14000 متر مربعی این فرودگاه و هم چنین افزایش رضاتمندی مسافرین و مراجعین فرودگاه تبریز اولویت نخست من خواهد بود.

وی گفت: در این مسیر دست تمامی مدیران استانی و فرودگاهی را برای همکاری جهت ارتقا جایگاه فرودگاه تبریز می فشارم و امیدوارم دست در دست هم فرودگاهی شایسته مردم تبریز و این استان داشته باشیم.

در انتهای این مراسم ، احکام و الواح تقدیر مدیران کل سابق و جدید فرودگاههای استان به ایشان تحویل داده شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد