خبر خبر

بازديد شهردار و اعضاي شوراي شهر از فرودگاه تبريز / شهردار کلانشهرتبريز : شهرداري تبريز آماده نقش آفريني در توسعه فرودگاه اين شهر است
روز پنچ شنبه مورخ 98/2/19 شهردار، رئيس و اعضاي شوراي شهر تبريز با حضور در اين فرودگاه ضمن ديدار و گفتگو با مديرکل فرودگاههاي استان، از پروژه ها و امکانات فرودگاه تبريز بازديد کردند.

در این دیدار صفایی ضمن تشکر از شهردار و اعضای شورای شهر به جهت حضور در فرودگاه تبریز و اشاره به اهمیت این فرودگاه بعنوان یک  فرودگاه 24 ساعته عملیاتی گفت: این فرودگاه به دلیل واقع شدن در مرز و کریدور هوایی بین المللی در ارايه خدمات ناوبری، هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی نقش بسیار مهمی دارد.

وی اظهار داشت: يكي از پروژه هاي مهم فرودگاه تبریز، توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی وی های ارتباطی با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی است که با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

مصطفی صفایی گفت: همچنين پروژه توسعه ترمینال 3 فرودگاه تبریز را در دست اجرا داريم كه طی آن ترمینال 3 فرودگاه تبریز با هزینه یی بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به مساحت 800 مترمربع توسعه می یابد.

وی در خصوص پروژه ترمینال بین المللی 14000 متر مربعی فرودگاه تبریز گفت: مطالعات و طراحی این پروژه در آینده نزدیک نهایی خواهد شد و پس از آن جهت انجام مراحل فراخوان و مناقصه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت پروژه ترمینال 14000 متر مربعی برای توسعه هر چه بیشتر شهر تبریز گفت: با عنایت به هزینه های بالای اجرای این پروژه، از شورای محترم شهر و سایر مسئولین استانی تقاضا داریم جهت اجرای هرچه بهتر این پروژه با اداره کل فرودگاههای آذربایجان شرقی همکاری نمایند.

شهردار و اعضای شورای شهر تبریز نیز در این دیدار ضمن تشکر از مدیرکل و پرسنل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی به جهت تلاش برای توسعه و پیشرفت فرودگاه تبریز، آمادگی خود را جهت همکاری های همه جانبه در اجرای پروژه های فرودگاه تبریز (مخصوصا پروژه 14000 متری این فرودگاه) اعلام کردند.

پس از این دیدار، حاضرین با حضور در محل پروژه های فرودگاه تبریز، برج مراقبت پرواز و ترمینال فرودگاه از نزدیک در جریان چگونگی خدمات رسانی به مسافرین قرار گرفتند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد