خبر خبر

برگزاري مراسم جشن نيمه شعبان در فرودگاه تبريز
روز شنبه مورخ 98/1/31 درآستانه ميلاد باسعادت يگانه منجي عالم بشريت امام زمان (عج)، مراسم به همين مناسبت در مسجد الزهراء فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز برگزار گرديد.

در این مراسم که مدیرکل و پرسنل فرودگاههای استان، فرماندهان پلیس و یگان حفاظت هواپیمایی و پرسنل نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه تبریز حضور داشتند، امام جماعت مسجد الزهراء فرودگاه تبریز در سخنانی به تبیین فلسفه غیبت امام عصر (عج) پرداخت.

حجه الاسلام و المسلمین رنجبری دوست با اشاره به کیفیت ولادت حضرت مهدی (عج) گفت:  حاكمان عباسى از هر راه ممكن امام حسن عسگری (ع) را زیر نظر داشتند چون شنیده بودند كه امام مهدى(عج) فرزند امام عسگرى(ع)است و مى كوشیدند تا به آن حضرت دسترسى پیدا كنند و او را به قتل برسانند.  به همین جهت، امام حسن عسگرى(ع)ولادت حضرت مهدى(عج) را مخفى كرده بود و غیر از نزدیكان آن حضرت، دیگران افتخار زیارت آن امام را پیدا نكردند.

وی با اشاره به وظایف منتظران امام زمان در عصر غیبت کبری گفت: شناخت حجت خدا و امام زمان، تهذیب نفس و كسب فضایل اخلاقى، تلاش براى اصلاح جامعه ، كسب آمادگى هاى فكرى و فرهنگى،  اطاعت و پیروى از نایبان امام زمان و توسل به آن حضرت از جمله وظایف منتظران ظهور است.

در ادامه حجه الاسلام و المسلمین رنجبری دوست به مولودی خوانی در وصف امام زمان (عج) پرداخت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد