خبر خبر

جابجايي نزديک به 105 هزار نفر مسافر از فرودگاه تبريز در ايام نوروز سال 98
مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي از جابجايي نزديک به 105 هزار نفر مسافر داخلي و خارجي در ايام نوروز 98 از فرودگاه تبريز خبر داد.

صفایی گفت: از چندین ماه قبل از تعطیلات نوروز، با تشکیل کمیته تسهیلات نوروزی در فرودگاه تبریز کلیه تمهیدات لازم برای انجام پروازهای نوروزی با بهترین شرایط لازم فراهم آمده بود و تمام نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه در این ایام بدون کوچکترین وقفه یی به خدمت رسانی به مسافرین و مراجعین فرودگاه تبریز پرداختند که نتیجه این تلاش ها، پروازهای فوق العاده  فرودگاه تبریز در ایام نوروز 98 بوده است.

وی گفت: از این تعداد 77 هزار و 608 نفر در خطوط داخلی و 26 هزار و 866 نفر نیز از طریق خطوط بین‌المللی فرودگاه تبریز جابه‌جا شده‌اند.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت : از تاریخ 97/12/25 لغایت 98/1/15 تعداد پروازهایی را که از مجموعه تحت مدیریتش برای جابه‌جایی تعداد مسافران اشاره شده صورت گرفته را 698 سورتی پرواز اعلام کرد و گفت: از این تعداد پرواز 525 پرواز در خطوط داخلی و 173 پرواز نیز در خطوط بین‌المللی صورت گرفته است.

صفایی در پایان با اشاره به آمار بار جابجا شده از فرودگاه تبریز در این مدت نیز گفت: میزان بار جابجا شده در این مدت برای پروزاهای داخلی 848451 کیلوگرم و برای پروازهای بین‌المللی 428608 کیلوگرم بوده است.

گفتنی است دراین ایام پروازهای داخلی در مسیرهای (تهران- مشهد- کیش- بندرعباس) و در مسیرهای خارجی (استانبول، بغداد، آدنا، ازمیر و باکو) افزایش چشمگیری داشته است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد