خبر خبر

فرودگاه تبريز؛ نقطه مواصلاتي مهم در غرب کشور
فرودگاه تبريز ضمن فراهم کردن سهولت دسترسي نخبگان سياسي، اقتصادي و علمي به غرب کشور و شهر مهمي چون تبريز به يک نقطه ارتباطي داخلي مهم در غرب کشور و همچنين ارتباط با کشورهاي همسايه غربي تبديل شده است.

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به منظور بیان دستاوردهای ایران در این سالها، روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اقدام به تهیه و انتشار گزارشی از روند توسعه و فعالیت فرودگاههای کشور کرده است. در این بخش اطلاعات مربوط به فرودگاه تبریز را میخوانیم.

این فرودگاه دارای دو باند است که یکی از آنها روکش بتنی دارد و دیگری روکش آسفالت و امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر را دارا هستند و با وجود سامانههای كمك ناوبري ILS، DME، DVOR و NDB ایمنی بالایی را برای نشست و برخاست هواپیماها فراهم کرده است.

در حال حاضر 14 شركت هواپيمايي در اين فرودگاه فعال هستند و این نشان از اهمیت این فرودگاه دارد، فرودگاهی که در سالهای پس از انقلاب تحولات زیادی را در خود دیده است، نظیر: نصب و راهاندازی سامانهها و دستگاه‌هاي ارتباطي سوئچينگ، RCAG، بي‌سيم‌های AM و FM، خطوط مخابراتي(ماكرويو، هات لاين، تلفن، فاكس) تلكس، فرستنده‌ها و گیرنده‌ها، سانترال تلفن، سیستم رکودر و ATIS و همچنین دستگاه‌هاي نظارتي نظير سايت رادار دستجرد آذرشهر، AMD و ING1010.

ساخت و تكميل باند اصلی(بتنی) فرودگاه،‌ نصب و راه‌اندازي سيستم روشنایي باند اصلی(بتنی) از نوع catII، احداث تصفيهخانه فاضلاب، احداث پاركينگ طبقاتي خودرو، نصب و راهاندازي سيستم روشنایي باند دوم، بهسازی

عوامل پروازی باند دوم فرودگاه تبریز، احداث ساختمان برج مراقبت پرواز و تکنیکال بلاک، احداث سردر ورودی،‌ احداث ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی استان،‌ احداث ساختمان پلیس فرودگاههای استان، احداث ساختمان

 VIP، احداث ساختمان CIP، احداث پارکینگ هواپیما (اپرون)، احداث و تجهیز موتورخانه مرکزی ترمینال،‌ احداث ساختمان، احداث ترمینال 3و4، احداث ترمینال حج، احداث ترمینال مستقبلین از دیگر اقدامات انجام شده در این فرودگاه است.

همچنین احداث اتاق‌های پست روشنایی باند، احداث ساختمان دیزل ژنراتورها، خرید و نصب تیغه برفروب، تهیه و نصب دستگاههای دیزل ژنراتورهای Non- Breaker، بهسازی پوشش سقف ترمینال 4 فرودگاه، توسعه ترمینال 3 به متراژ 1000 مترمربع، پروژه توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسیویهای ارتباطی، پروژه عمليات آسفالتريزي جاده دسترسي ترمينال و نصب و راه‌اندازي شبكه اتوماسيون اداري و سيستم جديد اعلان پرواز (شبكه LAN) از جمله اقداماتی است که در حوزه عمرانی و توسعهای در این فرودگاه انجام شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد