خبر خبر

آغاز هشتمين کارگاه آموزشي روسا و مسئولين آموزش شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در فرودگاه تبريز
صبح روز سه شنبه مورخ 9/11/97 هشتمين کارگاه آموزشي روسا و مسئولين آموزش شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در فرودگاه تبريز آغاز شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با خیر مقدم به میهمانان و مسئولین آموزش فرودگاههای کشور گفت: در چند سال گذشته موضوع " آموزش" جایگاه واقعی خود را در شرکت  فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران یافته است و با توجه به اینکه این شرکت یک شرکت کاملا تخصصی است ، اهیمت موضوع آموزش بیش از پیش احساس می شود.

صفایی در ادامه، گزارشی از عملکرد اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در سالهای اخیر ارائه کرد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، بهره برداری از نخستین باند تمام بتنی و نخستین سیستم روشنایی باند CAT 2 در کشور است که افتخاری دیگر برای شهر اولین ها محسوب  می شود.

صفایی در مورد وضعیت نیروی انسانی اداره کل فرودگاههای استان گفت: در طول 4 سال گذشته، تعداد نیروی انسانی این اداره کل نه تنها افزایشی نداشته است بلکه با کاهش نیز روبرو بوده است اما با این وجود، شاهد افزایش بیش از 60 درصدی آمار و مسافر فرودگاه تبریز در این مدت بوده ایم.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در مورد پروژهای در دست اجرای فرودگاه تبریز گفت: در حال حاضر دو پروژه مهم فرودگاه تبریز یعنی توسعه اپرون و توسعه ترمینال در حال اجراست که طبق پیش بینی های صورت گرفته در آخر سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی هم چنین افزود : هم چنین اداره کل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي موفق شد عنوان " دستگاه اجرايي داراي خدمات برتر در سال 96" در بین دستگاههای اجرایی استان را کسب کند که این مهم جز در سایه تلاش پرسنل اداره کل امکان پذیر نمی شد.

در ادامه دلوریان زاده مدیر کل آموزش و توسعه نيروي انساني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران ضمن تشکر از میزبانی فرودگاه تبریز در این کارگاه آموزشی گفت: در درجه نخست، آموزش امری فردی است و پرسنل سازمان ها و نهادها نباید تنها از سازمان انتظار آموزش داشته باشند زیرا وظیفه سازمان تنها پر کردن خلاء آموزشهای فردی است.

وی در ادامه با اشاره به نقش بخش آموزش در سازمان گفت: در این زمینه نبایستی دچار اغراق و بزرگنمایی شد زیرا آموزش در هر سازمانی به این شرط موثر خواهد بود که سایر بخش ها نیز به درستی به وظیفه خود عمل کنند.

 مدیر کل آموزش و توسعه نيروي انساني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي در ادامه موضوع " شکاف عملکردی" را یکی از مهم ترین چالش های بخش آموزش در هر سازمانی عنوان کرد و گفت: شکاف عملکردی به معنای پر کردن خلاء و شکاف میان " آنچه باید باشد" و " آنچه هست" می باشد که مهم ترین رویکرد آموزش باید از بین این شکاف عملکردی باشد.

در ادامه جلسه فتح زاده معاون سرمایه  و توسعه مدیریت سازمان برنامه ریزی استان ضمن تشکر از میزبانی مطلوب فرودگاه تبریز در این کارگاه آموزشی گفت: نقش فرودگاه تبریز در برپایی هر چه باشکوه تر رویداد 2018 قابل تقدیر است و جا دارد از تلاش های شبانه روزی مدیرکل و پرسنل اداره کل فرودگاههای استان تقدیر کنیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد