خبر خبر

سه مرحله عمليات برف روبي در فرودگاه تبريز/ کليه پروازها طبق برنامه قبلي در حال انجام است
درپي بارش برف سنگين، سرماي شديد و افت شديد درجه حرارت در شهر تبريز سه مرحله عمليات برف روبي فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز از ساعت 00:30 بامداد روز جمعه در باند فرودگاه آغاز گرديد.

صفایی مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود : امروز بلافاصله پس از بارش برف، اداره آتش نشانی و ایمنی زمینی، عملیات برف روبی، اوره پاشی، یخ زدایی  و تردد خودروهای سنگین روی باند را آغاز نمودند.

وی افزود: در این مدت چهار دستگاه تیغه برف روبی، یک دستگاه مایع پاش، یک دستگاه اوره پاش و چند دستگاه خودروی سنگین توسط پرسنل آتش نشانی و ایمنی و عملیات فرودگاهی و هم چنین خدمات فرودگاهی  به منظور تردد دائم بر روی باند، عملیات آماده سازی باند را در سه مرحله ( ساعت 00:30بامداد، ساعت 4:10 بامداد و7:00 صبح )  انجام دادند.

مصطفی صفایی در توضیح پروازهایی که از اول بارش برف در فرودگاه تبریز انجام پذیرفته اند گفت: پروازشرکت هواپیمایی آتا خروجی به مقصد تهران به دلیل کاهش ناگهانی دید افقی در اثر بارش شدید برف کنسل وپرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر به شماره پرواز 779 در مسیر باکو به تبریز به فرودگاه مهر آباد دایورت و در آنجا به زمین نشست. سپس با افزایش دید افقی و شروع عملیات برفروبی، کلیه سطوح پروازی باز و پرواز شرکت هواپیمایی ایرتور به مقصد تهران در ساعت 3:45 بامداد انجام پذیرفت. و همچنین پرواز شماره 5615 شرکت هواپیمایی آتا به مقصد مشهد در ساعت 8:50 صبح، پرواز شماره  7119 شرکت هواپیمایی کیش ایر از کیش و بالعکس در ساعت 12:15 انجام گردید.ضمنا بقیه پروازها طبق برنامه قبلی در حال انجام است.

گفتنی است عملیات یخ زدایی(Deicing) در ساعت 2:30 بامداد برای هواپیمای شرکت هواپیمایی ایران ایرتور در مسیر تهران انجام پذیرفته است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد