خبر خبر

انجام پيش مميزي دريافت گواهينامه فرودگاهي در فرودگاه تبريز
روز سه شنبه مورخ 25/10/97 عمليات پيش مميزي فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز جهت اخذ گواهينامه فرودگاهي آغاز گرديد.

این عملیات توسط تیم ممیزی اعزامی از دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران انجام شد.

این عملیات با سرممیزی معاون اداره کل دفتر مقررات فرودگاهی در راستای دریافت گواهینامه فرودگاهی و آماده سازی برای انجام ممیزی سازمان هواپیمایی کشوری و پس از ارائه نظامنامه و طرح اضطراری فرودگاه تبریز و اعلام آمادگی این فرودگاه جهت دریافت گواهینامه فرودگاهی انجام شد .

عملیات پیش ممیزی 2 روز به طول می انجامد و  بازدید از بخش های مختلف عملیاتی و فنی مانند برج مراقبت پرواز، آتش نشانی  و نجات فرودگاهی، سطوح پروازی و هم چنین اندازه گیری زمان واکنش سریع برای حضور خودروهای امدادی در محل حوادث و سوانح، از برنامه ممیزان در فرودگاه تبریز می باشد.

لازم به ذکر است پیش از آغاز عملیات ممیزی، جلسه ای حضور معاونین اداره کل ، روسای ادارات و هم چنین اعضاي هيات مميزي برگزار شد.

در این جلسه طهماسبی معاون عملیات هوانوردی اداره کل فرودگاههای استان ضمن اشاره به اهمیت موضوع ایمنی در فرودگاهها گفت: با ورود عوامل ستادي در مميزي ايمني فرودگاه‌ها، افق روشن، تخصصي و علمي ايمني را پيش رو داريم، زيرا هر گونه بي‌توجهي در اين حوزه مي‌تواند خسارت‌هاي جبران ناپذير انساني و حتي تجهيزاتي به‌وجود بياورد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد