خبر خبر

عمليات برف روبي در فرودگاه تبريز/ کليه پروازها طبق برنامه قبلي در حال انجام است
درپي بارش برف سنگين، سرماي شديد و افت شديد درجه حرارت در شهر تبريز عمليات برف روبي فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز از ساعت 8:30 امروز در باند فرودگاه آغاز گرديد.

صفایی مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود : امروز بلافاصله پس از بارش برف، اداره آتش نشانی و ایمنی زمینی عملیات برف روبی، اوره پاشی، یخ زدایی  و تردد خودروهای سنگین روی باند را آغاز نمودند.

وی افزود: در این مدت چهار دستگاه تیغه برف روبی، یک دستگاه مایع پاش، یک دستگاه اوره پاش و چند دستگاه خودروی سنگین توسط پرسنل آتش نشانی و ایمنی و عملیات فرودگاهی و هم چنین خدمات فرودگاهی  به منظور تردد دائم بر روی باند، عملیات آماده سازی باند را انجام دادند.

مصطفی صفایی در توضیح پروازهایی که از اول بارش برف در فرودگاه تبریز انجام پذیرفته اند گفت: پروازشرکت هواپیمایی آتا خروجی از تهران به مقصد تبریز به دلیل کاهش ناگهانی دید افقی در اثر بارش شدید برف، به مبدا بازگشت. سپس با افزایش دید افقی و شروع عملیات برفروبی، کلیه سطوح پروازی باز و پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر به مقصد باکو در ساعت 11 صبح انجام پذیرفت. و همچنین پرواز شماره 900 شرکت هواپیمایی ایرتور از مشهد در ساعت 14، پرواز شماره 5602 شرکت هواپیمایی آتا از تهران در ساعت 14:10 در فرودگاه تبریز به زمین نشستند.ضمنا بقیه پروازها طبق برنامه قبلی در حال انجام است.

گفتنی است عملیات یخ زدایی(Deicing) در ساعت 9:30 صبح برای هواپیمای شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر باکو انجام پذیرفته است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد