خبر خبر

برگزاري مراسم سالروز تشکيل سپاه حفاظت هواپيمايي در فرودگاه تبريز/ صفايي: سپاه حفاظت هواپيمايي نماد اقتدار و احترام به مردم است
روز چهارشنبه 97/10/05 همزمان با سالروز صدور فرمان حضرت امام خميني (ره) مبني بر تشکيل سپاه حفاظت هواپيمايي، مراسم بزرگداشت اين روز در سالن اجتماعات فرودگاه تبريز برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل فرودگاههای استان، فرماندهان یگان حفاظت و پلیس و گذرنامه فرودگاههای استان و هم چنین مسئولین نهادها و ارگانهای مختلف فرودگاهی برگزار گردید از پرسنل برگزیده یگان حفاظت هواپیمایی استان تقدیر شد.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در این مراسم از ایمنی و امنیت به عنوان دو عنصر کلیدی در صنعت هوایی کشور یاد کرد و گفت:  ارائه سفرهای ایمن یک روی سکه این صنعت است که به رعایت مسائل فنی و تمام استانداردهای بینالمللی کمک ناوبری، فرودگاهی و هواپیمایی باز میگردد، اما روی دیگر سکه، مساله بسیار حیاتی امنیت است، موضوعی که نیاز آن به مراتب بیش از دیگر حوزههای حمل و نقل، در صنعت حمل و نقل هوایی حس میشود.

صفایی افزود: این موضوع بویژه در شرایط تهدید یک کشور اهمیت مضاعفی مییابد که به همین دلیل امام خمینی(ره) در آغاز انقلاب و پس از چند مورد اقدام به هواپیمایی ربایی توسط دشمنان، دستور به تشکیل واحد حفاظت هواپیمایی داد و به این ترتیب در پنجم دی ماه 1363 سپاه حفاظت هواپیمایی شکل گرفت که اکنون در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و این مجموعه با صلابت، رعایت همزمان اقتدار و احترام ، امنیت فرودگاهها و هواپیماهای ایران را تامین کرده است و داغ ایجاد اعمال تروریستی را بر دل دشمنان گذاشته است.

فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی استان نیز سخنران دیگر این مراسم بود.

منافی با اشاره به اهمیت و حساسیت وظیفه پرسنل یگان حفاظت هواپپمایی گفت: خدمت در این جایگاه خطیر ، نشان افتخاری بر سینه کلیه پرسنل یگان حفاظت است و همکاران بنده با اخلاص در عمل و توکل به خداوند متعال، امنیت کلیه پروازها و آسایش و آرامش مردم و مسافرین را فراهم آورده اند.

در انتهای این مراسم مدیرکل فرودگاههای استان با اهدای لوح تقدیری از خدمات و تلاشهای فرمانده حفاظت هواپیمایی استان و همچنین ازپنج تن از پرسنل برگزیده یگان حفاظت هواپیمایی استان تقدیر کرد.

بعد از مراسم، همزمان با سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، مدیر عامل گلزار شهدای شهرداری تبریز، فرمانده و پرسنل یگان حفاظت هواپیمایی استان با حضور در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز با آرمانهای شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کرده و با نثار دسته گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای گمنام ، شهدای مدافع حرم  و همچنین شهید والامقام حاج رضا عدالت اکبری اولین فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی استان آذربایجان شرقی را گرامی داشتند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد