خبر خبر

برگزاري مراسم جشن تکليف فرزندان پرسنل در فرودگاه تبريز
روز شنبه مورخ 97/9/10 مراسم جشن تکليف تعدادي از فرزندان کارکنان فرودگاه تبريز، پليس ويگان حفاظت هواپيمايي با حضور خانواده هاي آنان در سالن اجتماعات اين فرودگاه برگزار شد.

در این مراسم که محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ، صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی و سرهنگ منافی فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی استان نیز حضور داشتند، فرزندان کارکنان فرودگاه تبریز فرارسیدن سالروز به تکلیف رسیدن‌شان را جشن گرفتند.

در ابتدای این مراسم، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن خیر مقدم به میمهانان و خانواده های پرسنل فرودگاه تبریز، هدف از برگزاری جشن تکلیف را ترویج فرهنگ دینی، توسعه عفاف و حجاب و همچنین به‌جا گذاشتن خاطره‌ای خوب در ذهن فرزندان به تکلیف رسیده بیان کرد و افزود: خداوند علاوه بر رشد جسمانی ما در این سن و سال، نعمت دیگری را به ما داده است و آن عبارت است از علم و آگاهی و کسب قدرت فهم برای دریافت معارف و احکام الهی است که این باید تقویت شود و با ورود به وادی تکلیف قدرت فهم احکام دینی در انسان، بارور می شود و با شناخت عمیق تری به انجام تکالیف الهی خود مشغول می شود.

وی از کودکان حاضر در جلسه خواست که با عقل و منطق و مشتاقانه به سمت اجرای دستورات دینی روند.

در ادامه این مراسم محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن تشکر از خانواده های فرزندان به سن تکلیف رسیده، گفت: بر اساس آموزههای دینی و تعالیم الهی همه والدین وظیفه خطیری در تربیت نسل خداجو دارند و پدران و مادران باید برای تقویت اعتقادات و مطالعه معارف قرآنی که به سبک زندگی قرآنی ختم میشود از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی ادامه داد: هر فردی که مکلف می‌شود باید آگاهی‌هایی از احکام دینی خود داشته باشد که توجه به نماز و روزه و رعایت حجاب از جمله این احکام است.

عباسی در ادامه زبان عمل انسان را بسیار کاراتر از زبان در ترویج و توسعه فرهنگ نماز دانست و زمینه های تبلیغ صحیح را یکی از ابزارهای موثر در جذب نوجوانان به نماز به ویژه نماز اول وقت بسیار دارای اهمیت دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه کودکان با رسیدن به سن تکلیف ملزم به اجرای دستورات الهی میشوند، گفت: کودکان مکلف از این پس باید آگاهانه و از روی عقل نه از روی تقلید از گناهان پرهیز کنند و واجبات را عملی کنند.

در ادامه مراسم قدوسی از وعاظ و سخنرانان تبریز به سخنرانی و هم چنین طرح سوالات مربوط به احکام سن تکلیف پرداخت و به نوجوانانی که پاسخ صحیح داده بودند جوایزی به رسم یادبود اهدا نمود.

در پایان کریم زاده دبیرستاد اقامه نماز فرودگاه های استان آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد این ستاد در 6 ماهه نخست سالجاری ارائه کرد.

اهداء جوایز و لوح تقدیر نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده اند پایان بخش این مراسم بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد