خبر خبر

برگزاري روز جهاني الکترونيک هواپيمايي در فرودگاه تبريز
روز دوشنبه مورخ 21/8/97 ( 12 نوامبر) همزمان با روز جهاني متخصصين الکترونيک هواپيمايي، مراسم بزرگداشت اين روز در فرودگاه تبريز برگزار گرديد.

در این مراسم که با حضور معاونین، حراست، پرسنل اداره ارتباطات و ناوبری و هم چنین فرماندهین پلیس و یگان حفاظت فرودگاههای استان فرودگاه تبریز برگزار گردید، از متخصصان و پرسنل اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز تجلیل شد.

در این مراسم مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی  ضمن تبریک این روز به متخصصین الکترونیک هواپیمایی گفت: پرسنل اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری در ردیف تلاشگران گمنام صنعت هواپیمایی هستند بطوریکه تلاشها و زحمات این عزیزان توسط سایر بخشها و ارگانهای صنعت هوانوردی بهره برداری می شود.

صفایی افزود: با تلاش مهندسین و متخصصین کشورمان، دستگاه های کمک ناوبری که در صنعت هوانوردی نقش حیاتی دارند همواره عملیاتی بوده اند و در این حوزه تا حال هیچگونه مشکلی ایجاد نشده است.

وی اظهار داشت: سامانههای راداری و کمک ناوبری هوایی، سامانههای ارتباطات کلامی زمین به هوا و زمین به زمین و ثبت مکالمات، سامانههای وارسی مسیرهای پروازی و سامانههای کمک ناوبری و غیره به عنوان تجهیزات ایمنی و سامانههای بازرسی مانند Xray، Getway و غیره به عنوان تجهیزات امنیتی اهمیت فراوانی در حفظ ایمنی و امنیت پروازها دارند.

در ابتدای جلسه، حسین زاده رئیس اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز ضمن خیر مقدم به میهمانان ، گزارشی از عملکرد این اداره در یکسال گذشته ارائه کرد.

پایان بخش این مراسم، تقدیر مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی از چند تن از پرسنل برگزیده اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز بود. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد