خبر خبر

برگزاري روز جهاني کنترلرهاي ترافيک هوايي در فرودگاه تبريز
روز شنبه مورخ 28 /97/7 همزمان با 20 اکتبر روز جهاني کنترلرهاي ترافيک هوايي، مراسم بزرگداشت اين روز در فرودگاه تبريز برگزار گرديد.

در این مراسم که با حضور فرماندهان پلیس و یگان حفاظت هوایپیمایی استان و رئیس و پرسنل اداره مراقبت پرواز فرودگاههای آذربایجان شرقی برگزار شد، صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت و جایگاه کنترلرهای ترافیک هوایی در فروگاه ها گفت: در اکثر مشاغل دنيا فرصت و مجالي هرچند کوتاه وجود دارد که بتوان به اصلاح کارها و اتخاذ بهترين تصميم پرداخت، ولي تصور کنيد در برج مراقبت پرواز يک فرودگاه هستيد و بايد بهترين تصميم را فقط در چند ثانيه بگيريد. اينجاست که ضرورت وجود آرامش رواني براي کنترلرها مشخص مي شود.

در این مراسم که تنی چند از پیشکسوتان و بازنشستگان اداره مراقبت پرواز نیز حضور داشتند، صفایی گفت: يك كنترلر وظيفه اعمال مقررات را دارد و نمي تواند تعلل كند. كتاب هاي مرجع متعددي در اين حرفه وجود دارد كه یک کنترلر بايد بند به بند آنها را در حافظه داشته باشد تا در كمتر از چند ثانيه و در جریان قرار داشتن در شرايط خاص، هدايت همزمان چندین پرواز یا یک پرواز دارای شرایط اضطراری، بهترين تصميم را بگيرد، بدون اينكه مجالي براي تورق صفحات كتابهايش را داشته باشد.

در ادامه جلسه حسن نژاد رئیس اداره مراقبت پرواز فرودگاههای استان در سخنان جداگانه یی ضمن تشکر از مدیرکل فرودگاههای استان و میهمانان حاضر در جلسه ، گزارشی از عملکرد اداره مراقبت پرواز در یکسال گذشته ارائه داد.

این مراسم با اهدای لوح تقدیر و تجلیل از کنترلرهای فرودگاه تبریز پایان یافت.

پس از جلسه، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با حضور در برج مراقبت پرواز از کارشناسان کشیک نیز تقدیر و تشکر کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد