خبر خبر

اعزام پنجمين پرواز از زائران استان آذربايجان شرقي به بيت ا... الحرام با بدرقه نماينده ولي فقيه در استان و قائم مقام مدير عامل در امور فرودگاهها
ظهر روز يکشنبه مورخ 97/5/21 پنجمين پرواز از زائران استان آذربايجان شرقي از فرودگاه تبريز به سرزمين وحي اعزام شدند.

به همین منظور مراسمی در ترمینال حجاج فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز برگزار گردید و میهمانان خانه خدا با بدرقه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز  راهی زیارت خانه خدا شدند.

در این مراسم معنوی که حسین اسفندیاری قائم مقام مدیر عامل در امور فرودگاهها، غلامحسین باقریان عضو هیئت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی،  سیدمحمود رضوی سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، مسئولین سازمان حج و زیارت، ارگانها و نهادهای فرودگاهی نیز حضور داشتند، آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز در سخنانی ضمن تشریح اهمیت سفر معنوی حج گفت: از کلیه زائرین استان می خواهیم در این سفر معنوی صرفا در پی زیارت و کسب فیوضات معنوی این سفر باشند و از صرف وقت و هزینه در بازارها پرهیز کنند.

قائم مقام مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در امور فرودگاه ها در مصاحبه با صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی در سخنانی خدمت به زائرین خانه خدا را توفیقی بزرگ برای مسئولین و پرسنل فرودگاههای کشور عنوان کرد و گفت: امسال نیز همچون سالهای قبل مجموعه فرودگاههای درگیر در عملیات حج با آمادگی کامل و با توفیق الهی عملیات حج تمتع را انجام خواهند داد.

اسفندیاری گفت : امسال با عنایت به اینکه باند فرودگاه اردبیل در حال بهسازی و تعمیر می باشد، فرودگاه تبریز علاوه بر حجاج استان آذربایجان شرقی، میزبان حجاج استان اردبیل نیز خواهد بود که طبق برنامه ریزی های انجام شده تعداد 850 نفر از زائرین این استان در قالب 3 پرواز در تاریخ های 18 و 19 مرداد از فرودگاه تبریز به سرزمین وحی اعزام شده اند.

وی افزود: عملیات اعزام حجاج استان آذربایجان شرقی و اردبیل نیز از تاریخ 18 مرداد آغاز شده و طی مدت 7 روز  تعداد 4251 نفر از حجاج در قالب 13 پرواز از فرودگاه تبریز اعزام خواهند شد.

قائم مقام مديرعامل در امور فرودگاه ها گفت: امسال طبق پیش بینی‌ها 86 هزار زائر از طریق 19 فرودگاه کشور به سرزمین وحی سفر خواهند کرد.

وی افزود: پروازهای اعزام زائران حج 97 از روز 27 تیر آغاز شده است و تا 24 مرداد ادامه خواهد یافت. و در طول 24 روز از انجام عمليات اعزام زائران خانه خدا 69400 زائر ايراني به مقاصد مدينه و جده اعزام شدند.

حسین اسفندیاری گفت: این پروازها از فرودگاههای امام خمینی(ره)، اهواز، مشهد، کرمان، زنجان، بوشهر، رشت، اصفهان، ارومیه، بندرعباس، زاهدان، کرمانشاه، یزد، همدان، گرگان، تبریز، شیراز و ساری انجام شده که پروازهای ده فرودگاه به اتمام رسیدهاست.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد