خبر خبر

جلسه هماهنگي عمليات حج تمتع سال 97 در فرودگاه تبريز برگزار شد/ صفايي: کليه امکانات و زيرساختهاي فرودگاه تبريز براي برگزاري مطلوب عمليات حج مهياست
روز چهارشنبه مورخ 97/4/27 جلسه هماهنگي عمليات حج تمتع سال 97 در فرودگاه تبريز برگزار گرديد.

در این جلسه که با حضور مدیرکل حج و زیارت استان آذربایجان شرقی، فرمانده پلیس، گذرنامه ویگان حفاظت هواپیمایی استان،معاونین اداره کل و مسئولین کلیه نهادها و ارگانهای دخیل در عملیات حج فرودگاه تبریز انجام گرفت، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی گفت: امسال با عنایت به اینکه باند فرودگاه اردبیل در حال بهسازی و تعمیر می باشد، فرودگاه تبریز علاوه بر حجاج استان آذربایجان شرقی، میزبان حجاج استان اردبیل نیز خواهد بود که طبق برنامه ریزی های انجام شده تعداد 850 نفر از زائرین این استان در قالب 3 پرواز در تاریخ های 18 و 19 مرداد از فرودگاه تبریز به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

صفایی گفت: عملیات اعزام حجاج استان آذربایجان شرقی نیز از تاریخ 20 مرداد آغاز خواهد شد و طی مدت 4 روز  تعداد 3650 نفر از حجاج در قالب 9 پرواز از فرودگاه تبریز اعزام خواهند شد.

وی افزود: طبق سنوات گذشته برنامه ریزی های اداره کل فرودگاههای استان از حدود 2 ماه پیش برای انجام هرچه بهتر پروازهای حج آغاز شده است که طراحی و رنگ آمیزی دیوارهای ترمینال حجاج با نقوش مذهبی ، تقویت و بهسازی سیستم سرمایش ترمینال حجاج، خط کشی پارکینگ خودروهای میدان حج از جمله این اقدامات می باشد.

وی افزود: با توجه به اعزام حجاج استان اردبیل از فرودگاه تبریز،  امسال تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا خدمت رسانی به زائرین عزیز و خانواده های آنان به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد و امیدواریم نه تنها تاخیری در پروازها رخ ندهد بلکه شاهد تعجیل در پروازها نیز باشیم.

در ادامه جلسه روحی مدیرکل حج و زیارت استان ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات مدیرکل فرودگاههای استان و همکاران ایشان جهت آماده سازی مقدمات اعزام حجاج از فرودگاه تبریز گفت: بازدیدهای میدانی بعمل آمده از

سالن حجاج و امکانات فرودگاه تبریز حکایت از آمادگی کامل این فرودگاه و کلیه نهادها و ارگانهای دخیل در انجام عملیات حج دارد.

وی گفت: امیدواریم عملیات حج امسال بدون کوچکترین مشکلی انجام پذیرد و کلیه زائرین کشورمان با سلامت کامل به میهن باز گردند.

در ادامه مسئولین و نمایندگان ارگانهای حاضر در جلسه  به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در انجام هرچه بهتر حج امسال پرداختند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد