خبر خبر

فرودگاه تبريز در مسير پيشرفت/ صفايي: سه پروژه مهم فرودگاهي تبريز با سرعت در حال اجراست
مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي از پيشرفت سه پروژه مهم فرودگاه تبريز خبر داد.

صفایی گفت: پروژه توسعه و بهسازی اپرون بتنی و تاکسی وی های ارتباطی فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 235 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در حال اجرا است که با اتمام آن ظرفیت پذیرش پارکینگ هواپیمای فرودگاه تبریز به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

وی گفت : توسعه ترمينال شماره 3 فرودگاه تبريز دیگر پروژه مهم فرودگاه تبریز است که با سرعت و دقت در حال اجراست.

صفایی گفت: این پروژه یکی از پروژه های مهم فرودگاه تبریز در چند سال اخیر است که طی آن ترمینال 3 فرودگاه تبریز با هزینه ایی بالغ بر 38 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به  مساحت 787 متر مربع توسعه می یابد.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی هم چنین از پیشرفت پروژه عمليات آسفالت ريزي جاده دسترسي ترمينال فرودگاه تبريز خبر داد.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه آسفالت بلوار ورودی، محوطه ترمینال و میدان فرودگاه تبریز به دلیل وجود خرابیها وترکها نیاز به بهسازی دارد، تصمیم به بهسازی آسفالت محل های مورد نظر گرفته شد و هدف از آن زیباسازی محیط فرودگاه و تسهیل رفت و آمد مراجعین و مسافرین فرودگاه تبریز می باشد.

صفایی گفت: در چند روز گذشته تراش آسفالت جهت حصول به سطح مسطح ولایه آسفالت آن انجام گرفته است تا پس از اجرای آسفالت لایه بیندر (لایه زیرین) ،آماده روکش نهایی ولایه توپکا(لایه رویه) گردید

مدیرکل فرودگاههای استان هم چنین افزود: جهت ایجاد چسبندگی لایه آسفالت قبلی به آسفالت اجرا شده،یک لایه قیر تک کت برروی آسفالت قبلی پخش گردید که از سایر اقدامات صورت گرفته در این راستاست.

لازم به ذکر است عملیات اجرای آسفالت لایه توپکا(لایه رویه) و بیندر (لایه زیرین) بلوار ورودی وجاده دسترسی به ترمینال و خانه های سازمانی ، ساختمان اداری و میدان جلوی ترمینال فرودگاه حدود 6000 تن آسفالت و با هزینه یی بالغ بر ده میلیارد ریال  از محل اعتبارات بهسازی شرکت و با هماهنگی مدیریت نگهداری ابنیه وسطوح پروازی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران توسط فرودگاه تبریز در حال اجرا است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد