خبر خبر

مدير ساماندهي عرصه و اماکن فرودگاهي شرکت فرودگاهها در تبريز/ فرودگاههاي تبريز و سهند در مسير دريافت سند تک برگ
روز چهارشنبه مورخ 97/4/13 جلسه مستندسازي اراضي فرودگاه تبريز و سهند با حضور مدير ساماندهي عرصه و اماکن فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران برگزار گرديد.

این جلسه در راستای الزام دستگاههاي اجرايي كشور مبنی بر مستند سازی اموال غير منقول و بررسی وضعیت مستند سازی و دریافت سند برای اراضی فرودگاههای تبریز و سهند برگزار شد.

در این جلسه که مدیرکل دفتر اموراملاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشت، چالشها و مشكلات پيش روي مستندسازي و دریافت سند برای فرودگاههای تبریز و سهند بررسی شد.

مدير ساماندهي عرصه و اماکن فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران درگفتگو با روابط عمومی فرودگاههای استان آذربایجان شرقی به تشریح اهمیت این جلسه تاکید کرد و گفت: در طول سال 95 و اوايل سال 96 توانستيم 95 درصد اراضي فرودگاهي كشور را شامل نزديك به 34 هزار هكتار بدون صرف هزينه، جانمايي كنيم. از سال 96 نيز دريافت سند و مستندسازي اراضي را شروع كرديم و تمام مراحل قانوني را پشت سرگذاشتيم. تاكنون توانسته ايم براي 12 هزار هكتار زمين به تعداد 200 فقره سند تک برگ دريافت كنيم.

مدير ساماندهي عرصه و اماكن فرودگاهي افزود: در جانمايي و دريافت اسناد اراضي با مشكلات زيادي روبرو بوديم ولي با پيگيريهاي مستمر و بي وقفه و همدلي مديران شركت با وجود كمبود نيروي انساني توانستيم به اذعان رئيس و معاون سازمان ثبت اسناد و املاك كشور پيشتاز در مستندسازي اراضي با فاصله زياد از دستگاههاي ديگر شويم.

وی در مورد وضعیت فرودگاههای تبریز و سهند نیز گفت: با پیگیری های مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی جانمایی این دو فرودگاه در لایه كاداستر انجام شده است و در مرحله مستندسازی نیز این دو فرودگاه در مرحله رفع موانع برای دریافت سند تک برگ می باشند.

رفیعی در توضیح اهمیت مستندسازی اراضی فرودگاهی گفت: نخستین موضوع مهمی که هر سرمایه گذاری که قصد سرمایه گذاری در فرودگاههای کشور را دارد بایستی از آن اطمینان حاصل کند بحث وضعیت مالکیت و سند اراضی فرودگاهی است تا سرمایه گذار با آسودگی خاطر بتواند در آن زمین سرمایه گذاری کند.

وی گفت: با مستند سازی اراضی فرودگاهی و دریافت سند تک برگ برای فرودگاههای کشور زمینه هرگونه سوء استفاده و زمین خواری در آینده از بین خواهد رفت که برنامه اصلي مديريت عرصه و اماكن فرودگاهي در سال جاري علاوه بر جانمايي پنج درصد باقي مانده اراضي تا پايان تابستان و تملک بخشی از اراضی در اختیار، ادامه روند امور مستندسازي املاک فرودگاهي است.

مدیرکل فرودگاههای استان نیز در این جلسه ضمن تشکر از حضور  مدیرکل دفتر اموراملاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدير ساماندهي عرصه و اماکن فرودگاهي شرکت فرودگاهها و مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی در فرودگاه تبریز، ضمن تشریح اقدامات انجام یافته در حوزه مستندسازی اراضی فرودگاههای سهند و تبریز گفت: اقدامات لازم برای اسناد تک برگ شدن پلاک 118 فرعی از 2033 اصلی و پلاک 117 فرعی از 2033 مربوط به فرودگاه تبریز انجام شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد