خبر خبر

در مصاحبه زنده با صدا و سيماي استان آذربايجان شرقي عنوان شد/ صفايي: پيشرفت فرودگاه تبريز با قدرت ادامه دارد
روز دوشنبه مورخ 97/3/7 مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي با حضور در برنامه زنده "سحرلر" صداوسيماي استان آذربايجان شرقي به تشريح آخرين دستاوردها و پيشرفتهاي فرودگاه تبريز پرداخت.

صفایی در ابتدا با اشاره به جایگاه ممتاز فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز بعنوان یکی از فرودگاههای برتر کشور گفت: ایمنی پروازها و خدمات رسانی دو وظیفه اصلی کلیه فرودگاههای کشور است که فرودگاه تبریز با دارا بودن پیشرفته ترین تجهیزات ناوبری و کمک ناوبری و هم چنین دو باند استاندار برای نشست و برخاست هواپیما جزو برترین فرودگاههای کشور در این دو حوزه محسوب می شود.

مدیرکل فرودگاههای استان در پاسخ به سوالی درباره اقدامات فرودگاه تبریز برای میزبانی مطلوب از مسافرین رویداد 2018 گفت: در همین راستا و در سالهای اخیر اولویت اصلی اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی افزایش تعداد پروازها و مسافر داخلی وخارجی فرودگاه تبریز بوده است که رشد 60 درصدی آمار پرواز و مسافر داخلی و خارجی فرودگاه تبریز درچهارسال اخیر نشان از به ثمر نشستن این تلاشها دارد.

صفایی گفت: علاوه بر افزایش پروازهای خارجی، اقدامات متنوعی برای بهسازی ترمینال ها و محیط فرودگاه تبریز انجام گرفته است که بهسازی ترمینال فرودگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان از سوی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و هم چنین عملیاتی نمودن دستگاه ILS  باند تمام بتنی فرودگاه تبریز از جمله این اقدامات بوده است.

مدیرکل فرودگاههای استان در پایان گفت: هم اکنون نیز دو پروژه مهم توسعه و بهسازي اپرون و هم چنین توسعه ترمينال شماره 3 فرودگاه تبریز با اعتبار 30 ملیارد تومان در حال انجام است و به مردم عزیز استان قول می دهیم که توسعه و پیشرفت فرودگاه تبریز با قدرت ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد