خبر خبر

برگزاري مراسم شروع پروازهاي آموزش خلباني فرودگاه سهند
روز يکشنبه مورخ 96/11/15 همزمان با چهارمين روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي، آموزش خلباني هواپيماهاي فوق سبک در فرودگاه سهند آغاز شد.

در ابتدای این مراسم که با حضورآیت الله پور محمدی عضو مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه شهرستان مراغه، محمدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، داودی شهردار شهرستان بناب، بخشدار و رئیس دادگستری شهرستان مراغه، فرماندهان نظامی و انتظامی و مردم عزیز شهرستانهای همجوار برگزار گردید، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و درود به شهدای انقلاب و جنگ و مدافع حرم و سلام به روان روح پاک معمارکبیر انقلاب و تشکر از حضور همه مسئولین و مردم عزیز منطقه در فرودگاه سهند گزارشی از اهم آموزش خلبانی هواپیماهای فوق سبک ارائه کرد.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی افزود: باتوجه به مرکز آموزش خلبانی در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، مرکز آموزش خلبانی درنا آسمان در فرودگاه سهند دومین مرکز آموزشی در استان خواهد بود.

صفایی فرهنگ هوانوردی با ایجاد مراکز آموزشی در کل کشور در حال ترویج است. و با راه اندازی مرکز خلبانی در این فرودگاه، آموزش های خلبانی هواپیماهای فوق سبک و هوانوردی به علاقه مندان ارائه می شود.

وی اظهار داشت: وظیفه اینجانب ومجموعه فرودگاه سهند دراین ایام خدمت رسانی خوب به مردم عزیز و پیرو خون شهدا هستیم.

سخنران بعدی این مراسم کاپیتان نامدار حسینی رئیس هیئت مدیره آموزشگاه خلبانی درنا آسمان بود.

نامدار حسینی ضمن ابراز تشکر از مسئولین استانی، شهرستانی، مدیر کل فرودگاههای استان ، ریاست فرودگاه سهند و ریاست کمیته فوق سبک فرماندار مراغه گفت: شرکت درنا آسمان با همکاری تعدادی از علاقه مندان وسرمایه گذاران بخش خصوصی در سال 94 ثبت وبا اخذ موافقت اصلاحی از سازمان هواپیمائی کشوری مبنی برتاسیس آموزشگاه خلبانی فوق سبک در سال 95 تاسیس شد .

وی افزود: با توجه به پتانسیل موجود در شهرستان های مراغه و بناب و شهرستان های اطراف و مستعد بودن فرودگاه  سهند جهت انجام پروازهای آموزشی این فرودگاه مورد توجه آموزشگاه قرار گرفت .

 آیت الله محمدتقی پورمحمدی عضو مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه شهرستان مراغه در مراسم شروع پروازهای آموزش خلبانی فرودگاه سهند گفت: توسعه هوانوردی و دایرشدن کلاس های آموزشی در فرودگاه سهند، زمینه رونق این فرودگاه را فراهم می کند.

وی افزود: خدمات پروازی در فرودگاه سهند که پس از سه سال وقفه برقرار شده، نعمتی است که باید پاس داشته شود.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی اضافه کرد: هم اکنون باتوجه به استقبال مناسب از پروازهای موجود در این فرودگاه، افزایش پروازها از چهار به 6 پرواز در هفته به ویژه در روز دوشنبه و نیز برقراری پروازها به مقصد مشهد ضروری است.

در ادامه مراسم دانش آموزان مدرسه شهید آیت الله دستغیب مراغه به شعرخوانی دسته جمعی در مورد پیروزی انقلاب اسلامی پرداختند.

درانتهای این مراسم شاعر شیرین سخن استاد کریمی مراغه ای به شعر خوانی در مورد انقلاب اسلامی، فرودگاه سهند و هم چنین ایام شهادت حضرت فاطمه (س) پرداخت.

پس از این مراسم حاضرین از هواپیماهای فوق سبک درنا آسمان مستقر در فرودگاه سهند بازدید کردند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد