خبر خبر

برگزاري مراسم برقراري مجدد پروازهاي فرودگاه سهند با حضور دکتر مه آبادي
مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به منظور برقراري مجدد پروازهاي فرودگاه سهند صبح روز چهارشنبه مورخ 96/10/27 وارد فرودگاه سهند شد و مورد استقبال مسئولين استاني قرار گرفت.

اسفندیاری قائم مقام امور فرودگاهی ، باقریان عضو هيأت مديره و معاون عمليات فرودگاهي، فیروزی پورمديرکل حراست و امنيت فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران هم در این سفر مدیرعامل را همراهی می کردند.

در ابتدای این مراسم که با حضورجلیلی نماینده مردم شهرستان مراغه وعجب شیردرمجلس شورای اسلامی، خدادادی نماینده مردم شهرستان ملکان درمجلس شورای اسلامی ، عبداله پور مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان، سید هاشمی رئیس موسسه خیرین عمران مراغه،محمدی معاون استاندار وفرماندار شهرستان ویژه مراغه، فرماندهان سپاه حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاههای استان،فرماندهان نظامی و انتظامی ومردم عزیز شهرستانهای همجوار و هم چنین معاونین و حراست اداره کل فرودگاههای استان برگزار گردید، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و حاضرین و تشکر از حضور همه مسئولین و مردم عزیز منطقه در فرودگاه تبریز گزارشی از اهم دستاوردها و اقدامات اداره کل در نه ماهه گذشته ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مردم عزیز منطقه از پروازهای فرودگاه سهند استقبال کنند، می‌توانیم شاهد افزایش روزهای پرواز این فرودگاه باشیم و ما نیز از لحاظ زیرساخت های فرودگاهی در خدمت هستیم.

سخنران بعدی این مراسم جلیلی نماینده مردم شهرستان مراغه وعجب شیردرمجلس شورای اسلامی بود.

جلیلی ضمن ابراز تشکر از مسئولین استانی، شهرستانی و فرودگاهی گفت: حضور مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ومعاونین ایشان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی تابان، رئیس موسسه خیرین عمران مراغه ومردم شریف منطقه در این مراسم  مایه مباهات و شروع خوبی خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در حمایت از شرکت هواپیمایی گفت: برای ادامه برنامه‌های پروازی در این فرودگاه ضروری است مردم با خرید بلیت و استفاده از سیستم هوایی در سفرهای خود، زمینه‌ ساز ادامه پروازهای داخلی در این فرودگاه شوند.

نماینده مردم شهرستان مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی از رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران چهاردرخواست مهم اعم از، تهیه دستگاههای کمک ناوبری جدید،ارائه طرح های ناوبری بر اساس دستگاه های ناوبری جدید و پیشرفته، حضور پرواز فلایت چک،بهسازی سطوح پروازی خواستار شدند

مه آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در مراسم برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند افزود:آذربایجان حق بزرگی بر گردن کشور دارد و شهدای آن نیز شهدای ویژه ای هستند، ما دموکراسی و مجلس را از آذربایجان داریم و ایران بدون نام آذربایجان خواندنی نیست.

وی افزود: ارتقای سطح امکانات کمک ناوبری فرودگاه سهند به سامانه ماهواره ای از برنامه های مهم این فرودگاه است.و با ارتقای سامانه ناوبری این فرودگاه پرواز های آن بدون تاخیر و با امنیت بیشتر در زمان های بدی آب و هوا انجام میگیرد.

مه آبادی افزود: از 3 سال گذشته رشد پروازی عجیبی را تجربه نموده ایم که در دنیا بی سابقه بوده است و ما در این زمینه در دنیا ممتاز بوده ایم.

وی گفت: فرودگاه تبریز در 3 سال گذشته 70 درصد رشد داشته است و تنها در سال گذشته 30 درصد رشد را شاهد بوده است که ان شاء الله با فعال شدن این فرودگاه درصد رشد مسافر و پرواز فرودگاههای استان آذربایجانشرقی از این هم بیشتر خواهد شد

وی اظهارداشت به لطف باری تعالی اگرتعداد پروازها افزایش یابد زیرا چیزی که فرودگاه را زنده می کند تواتر و تعداد پروازها است و توسعه منوط به این امر است.

محمدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه در ادامه مراسم راه اندازی مجدد پروازهای فرودگاه سهند ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین، میهمانان و حاضرین،تاکید بر افزایش پروازها داشت و عنوان کرد دو پرواز در هفته پاسخگوی نیازهای مردم و مدیران این منطقه نیست.

وی گفت: من تضمین می دهم اگر پروازهای رفت در ساعات اولیه روز و پروازهای برگشت در ساعات پایانی انجام پذیرد تمامی پروازها بصورت کامل مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

در انتهای مراسم تندیس وعکس رصد خانه مراغه ازطرف نماینده مردم شهرستان مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه و دکتر سید هاشمی به رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران اهداء گردید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد