خبر خبر

برگزاری مراسم جشن تکليف فرزندان پرسنل در فرودگاه تبریز
روز یکشنبه مورخ 17/10/96 مراسم جشن تکليف تعدادي از فرزندان کارکنان فرودگاه تبریز،پلیس ویگان حفاظت هواپیمایی با حضور خانواده های آنان در سالن اجتماعات اين فرودگاه برگزار شد.

در این مراسم که محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشتند، فرزندان کارکنان فرودگاه تبریز فرارسیدن سالروز به تکلیف رسیدن‌شان را جشن گرفتند.

در ابتدای این مراسم که ضیایی رئیس ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشت مدیرکل فرودگاههای استان ضمن خیر مقدم به میمهانان و خانواده های پرسنل فرودگاه تبریز، هدف از برگزاری جشن تکلیف را ترویج فرهنگ دینی، توسعه عفاف و حجاب و همچنین به‌جا گذاشتن خاطره‌ای خوب در ذهن فرزندان به تکلیف رسیده بیان کرد و افزود: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که شیرین‌ترین لحظه‌های به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می‌آورد و برگزاری این‌گونه مراسم‌ها از عوامل تاثیرگذاری است که کودکان و نوجوانان به اهمیت ادای تکلیف الهی و عبادی آشنا می‌شوند

.

در ادامه مراسم قدوسی از وعاظ و سخنرانان تبریز به سخنرانی و هم چنین طرح سوالات مربوط به احکام سن تکلیف پرداخت و به نوجوانانی که پاسخ صحیح داده بودند جوایزی به رسم یادبود اهدا نمود.

در بخش دیگر این مراسم محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ضمن تشکر از خانواده های فرزندان به سن تکلیف رسیده، گفت: جشن عبادت اعلام ورود نوجوانان به حلقه مستحکم مومنان الهی است.

وی ادامه داد: هر فردی که مکلف می‌شود باید آگاهی‌هایی از احکام دینی خود داشته باشد که توجه به نماز و روزه و رعایت حجاب از جمله این احکام است.

عباسی اظهار داشت: خداوند به همه انسان‌ها می‌فرماید باقیات و صالحات شما محفوظ است. مهمترین باقیات و صالحات تربیت فرزندان است. پس پیوسته در آن کوشا باشید اما سختگیری نکنید زیرا در سختی همیشه اهرم بازدارنده‌یی حاکم است که باید به عواقب آن آگاهی داشته باشیم و فرزندانمان را با نرمش به دین مبین اسلام آشنا نماییم.

اهداء جوایز و لوح تقدیر نوجوانانی که به سن تکلیف رسیده اند پایان بخش این مراسم بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد