خبر خبر

برگزاری جلسه بررسی راهکارهای تسهیل ورود و خروج مسافرین خارجی در آستانه رویداد تبریز 2018 در فرودگاه تبریز
روز چهارشنبه مورخ 6/10/96 جلسه بررسی راهکارهای تسهیل ورود و خروج مسافرین خارجی در آستانه رویداد تبریز 2018 در فرودگاه تبریز برگزار شد.

در ابتدای این دیدار محمد صادق پورمهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ضمن تشکر از مدیرکل فرودگاههای استان به جهت میزبانی این جلسه و تبریک 5 دی ماه سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی به فرماندهی و پرسنل یگان حفاظت هواپیمایی استان، با اشاره به اهمیت رویداد تبریز 2018 گفت: شهر تبریز در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است و کلیه مسئولین و شهروندان تبریز باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا میزبانی شایسته برای این رویداد بزرگ باشیم.

پورمهدی گفت: فرودگاه تبریز یکی از مبادی اصلی ورود مسافرین و گردشگران به شهر تبریز است که خوشبختانه خدمات ارائه شده در این فرودگاه در سالهای اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و کلیه نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه به خوبی به انجام وظیفه و ارائه خدمت مشغول هستند.

در این جلسه که معاون میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی و هم چنین مدیرکل گمرک استان نیز حضور داشتند پورمهدی گفت: زیرساختهای فرودگاه تبریز برای پذیرش مسافرین خارجی مهیا است که برخی نواقص نیز در اسرع وقت رفع خواهد شد که ورود 4 دستگاه بزرگ تبدیل ارز و نصب آن در فرودگاه از جمله این اقدامات است.

در ادامه مدیرکل فرودگاههای استان در سخنانی ضمن تشکر از حضور معاون استاندار و سایر حاضرین در جلسه گفت: اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی با درک اهمیت و حساسیت بالای رویداد تبریز 2018 اقدامات مهمی در این راستا انجام داده است که برقراری پرواز تبریز – هامبورگ و افزایش پروازهای خارجی از جمله این اقدامات است.

مصطفی صفایی گفت: سال گذشته بیشترین افزایش پرواز در بین تمام فرودگاههای کشور از آن فرودگاه تبریز بود که با توجه به پتانسیل فرودگاه تبریز ، آمادگی برای افزایش بیش از پیش پرواز و مسافر نیز وجود دارد.

وی افزود: در روزهای آینده شعبه صرافی فرودگاه تبریز آغاز به کار خواهد کرد و بصورت 24 ساعته به ارائه خدمات خواهد پرداخت و هم چنین امکان اجاره خودرو از سراسر جهان از فرودگاه تبریز از دیگر اقداماتی است که جهت آمادگی هرچه بیشتر این فرودگاه برای میزبانی از این رویداد بزرگ انجام شده است.

در ادامه جلسه حاضرین در سخنانی به بیات دیدگاهها و نظرات در راستای میزبانی هرچه بهتر شهر تبریز برای رویداد تبریز 2018(تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی) پرداختند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد