خبر خبر

دومین روز از کارگاه آموزشي / خلج زاده: معاونان اداری و مالی نسبت به جذب به موقع اعتبارات سرمایه ای تا پایان سالی مالی اقدام کنند
دومین روز از کارگاه آموزشی معاونان حوزه اداری و مالی فرودگاههاي کشور با سخنرانی مدیرکل دفتر تشکیلات و برنامه و بودجه و هم چنین ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه تبریز ادامه یافت.

در این کارگاه آموزشی علی کرمی ذیحساب و مدیرکل امورمالی و درآمد شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران ضمن تقدیر از مدیرکل و پرسنل اداره کل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی به جهت برگزاری و میزبانی مطلوب این کارگاه آموزشی گفت: مهم ترین هدف و دستاورد چنین جلسات و کارگاه آموزشی، هم اندیشی و هم فکری مدیران فرودگاههای کشور است.

 

کرمی سپس با اشاره به محدودیت های موجود در انتخاب عامل ذیحساب برای برخی فرودگاههای کشور گفت: طبق قانون ، عاملین ذیحساب باید از بین نیروهای رسمی و با تجربه فرودگاهها انتخاب شود که این موضوع باعث بوجود آمدن برخی محدودیت ها برای در انتخاب عامل ذیحساب شده است که در تلاش هستیم از طُرق قانونی این مساله را حل کنیم.

وی سپس با تاکید بر لزوم رعایت قانون در تمامی فعل و انفعالات مالی فرودگاههای کشور گفت: یکی از مواردی که باید مد نظر معاونین حوزه اداری و مالی فرودگاهها باشد این است بدون اخذ مجوزهای قانونی ، از هزینه کردن اعتبارات جاری در بخش سرمایه ای خودداری کنند.

سخنران بعدی این مراسم مدیرکل تشکیلات و برنامه و بودجه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران بود.

خلج زاده گفت: همواره یکی از توصیه های ما به معاونین حوزه اداری و مالی شرکت فرودگاهها این بوده است که نسبت به جذب به موقع اعتبارات سرمایه ای تا پایان سال مالی اقدام کنند که این کار موجب تسریع در پیشرفت امور و هم چنین تسهیل در برنامه ریزی خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت مصرف انرژی در فرودگاهها گفت: یکی از اقدامات مهمی که باید معاونان اقتصادی و توسعه منابع  در جهت بهره مندی از مزایای قانون برنامه ششم باید در دستور کار قرار دهند اقدام جهت اصلاح تعرفه های انرژی از تعرفه تجاری به خدماتی است.

در ادامه جلسه برنامه پرسش و پاسخ معاونان حوزه مالی و اداری با حضور مدیرکل دفتر تشکیلات و برنامه و بودجه و ذیحساب و مدیرکل امورمالی و درآمد شرکت فرودگاهها و ناوبری ایران بود که حاضرین ضمن بیان دیدگاههای خود به طرح پرسش ها و سوالات خود در این حوزه پرداختند.

لازم به ذکر است سومین کارگاه آموزشي معاونان حوزه اداری و مالی فرودگاههاي کشور به میزبانی فرودگاه تبریز فردا اتمام می یابد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد