خبر خبر

جهش پروازهای بین المللی فرودگاه تبریز درشش ماهه اول سال 96/ صفایی: شاهد رشد بیش از 30 درصدی در این حوزه هستیم
مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی از افزایش بیش از 30 درصدی پروازهای خارجی فرودگاه تبریز خبر داد.

صفایی گفت: در شش ماهه اول سال 96 اقدامات بسیاری برای افزایش پروازها از جمله رایزنی با شرکت های هواپیمایی مختلف انجام گرفت که نتیجه آن افزایش 32 درصدی در بخش پروازی و افزایش 33.5 درصدی در بخش مسافری بوده است.

وی گفت: در حوزه پروازی در شش ماهه اول سال 96 تعداد 8 هزار و 80 پرواز در فرودگاه تبریز انجام گرفته است که این رقم در شش ماهه اول سال 95 تعداد 7 هزار و 615  پرواز بوده است و بیشترین افزایش را در بخش پروازهای خارجی شاهد هستیم که تعداد آن از یک هزار و 44 پرواز به یک هزار و 381 پرواز رسیده است که حکایت از افزایش 32 درصدی در این حوزه دارد.

صفایی گفت: در بخش مسافر داخلی نیز شاهد افزایش 5 درصدی هستیم که از تعداد 807 هزار و67 مسافر در شش ماهه اول سال گذشته به 848 هزار و 348 مسافر در شش ماهه اول سال 96 رسیده ایم.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی افزود: در بخش بار خارجی نیز شاهد افزایش 25 درصدی هستیم که از مقدار 2 هزار و 99 تن بار  مسافر در شش ماهه اول سال گذشته به 2 هزار و  628 تن بار مسافر در شش ماهه اول سال 96 رسیده ایم.

وی افزود: هم اکنون پروازهای داخلی در مسیرهای (تهران- مشهد- اصفهان – شیراز- اهواز- عسلویه- کیش- بندرعباس- کرمان و رشت) و در مسیرهای خارجی (هامبورگ، استانبول، باکو، بغداد، نجف و مدینه) از فرودگاه تبریزانجام می پذیرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد