خبر خبر

برگزاری مراسم جشن عید غدیرخم در فرودگاه تبریز
روز چهارشنبه مورخ 96/6/15 در آستانه عیدغدیر خم، عید امامت و ولایت و همزمان با روز میلاد با سعادت امام هادی (ع) مراسم بزرگداشت این ایام فرخنده در سالن اجتماعات فرودگاه تبریز برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل فرودگاههای استان ، فرماندهین یگان حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاههای استان برگزار گردید، حجه الاسلام و المسلمین علیه دبیر ستاد غدیر استان در سخنانی به تبیین اهمیت موضوع غدیر در فرهنگ شیعه پرداخت.

وی افزود: بی شک واقعه جاویدان غدیر خم که به نصب ولایت مولای متقیان حضرت علی ابن ابی طالب (ع) انجامید، تاثیر گذارترین حادثه صدر اسلام پس از بعثت نبی مکرم اسلام(ص) محسوب می شود.
حج الاسلام و المسلمین علیه گفت:  قرآن کریم از عید غدیر خم به عنوان اتمام نعمت الهی بر بندگان و مایۀ ناامیدی کافران از نفوذ در ارکان رکنی اسلام یاد کرده و پیامبر اکرم(ص) نیز با معرفی امیر المومنین علی (ع) به عنوان جانشین بلافصل خود بر رسالت ماندگار خویش خاتمیت بخشیده است.

در ادامه مراسم مدیرکل فرودگاههای استان در سخنانی ضمن تبریک عید غدیر، عید امام و ولایت گفت: عید غدیر دارای این پیام است که پاسداری از حکومت اسلامی و تداوم آن باید در دست صالح ترین و آگاه ترین مردم باشد و افراد صالح برای برقراری عدالت در جهان بر اساس تعالیم جامع و کامل اسلام کوشا باشند.

وی در ادامه گفت: چنین مراسماتی بهانه و فرصت بسیار مناسبی برای تجدید دیدار با همکاران مجموعه فرودگاه است که در سایر ایام سال بدلیل مشغله کاری ممکن است فرصت دیدار و تقدیر از خدمات آنها میسر نباشد.

در ادامه مراسم لطیفی از پرسنل یگان حفاظت هواپیمایی از مادحین اهل بیت عصمت و طهارت در اشعاری به مدح و ثنای مقام حضرت علی (ع) پرداخت.

در انتهای جلسه ضمن طرح سوالاتی پیرامون موضوع غدیر، به کسانی که به سوالات پاسخ صحیح دادند جوایزی اهدا شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد