خبر خبر

با حضور مدیرکل فرودگاههای استان و فرماندار شهرستان مراغه صورت گرفت/ راهکارهای برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند بررسی شد

روز شنبه مورخ 96/4/24 در جلسه ای با حضور مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، رئیس شورای شهر مراغه، معاون عملیات فرودگاهی آذربایجان شرقی، رئیس فرودگاه سهند، فرمانده سپاه و پلیس فرودگاه سهند راهکارهای برقراری مجدد پروازهای این فرودگاه بررسی شد.

در ابتدای این جلسه که مسئولین آژانسهای هواپیمایی شهرستان مراغه نیز حضور داشتند، مدیرکل فرودگاههای استان ضمن تشکر از حاضرین در جلسه توضیحاتی در مورد تصویب طرح جامع فرودگاه سهند ارائه کرد.

وی گفت: طرح جامع فرودگاه سهند پس از 2 دوسال بررسی و انجام ده ها ساعت کار کارشناسی وجلسات متعدد و تبادل نظرات فنی در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به تصویب رسید و  باتوجه به اینکه طرح جامع یک سند بالا دستی می باشد از این پس اولویت امور فرودگاه سهند بر اساس طرح جامع بررسی، برنامه ریزی و اقدام خواهد شد که با توجه به برقراری مجدد پروازها، امکان ارتقاء دستگاههای ناوبری و کمک ناوبری فرودگاه سهند در دستور کار خواهد بود.

صفایی افزود: با توجه به اینکه فرودگاه سهند یکی از فرودگاههای کوچک از نظر وسعت کشور محسوب می شود ، پیش از این برای  نشست و برخاست هواپیماهای در رده F100  و بالاتر محیا نبود اما اکنون با تصویب طرح جامع آن، توسعه فرودگاه سهند از 50 هکتار به 150 هکتار و انجام برنامه ریزی های لازم جهت نشست و برخاست هواپیماهای F100  و بالاتر آماده خواهد بود.

مدیرکل فرودگاههای استان گفت:جلسات متعددی باشرکت های هواپیمایی، فرماندارمحترم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای راه اندازی پرواز در مسیر سهند-تهران و بالعکس برگزار شده است که برقرای این پرواز   می تواند نقطه عطفی برای شهرستان های همجوار باشد.

در ادامه ظفرمحمدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نیز ضمن تشکر از تلاشهای مدیرکل فرودگاههای استان و رئیس فرودگاه سهند به جهت پیگیری برقراری مجدد پروازهای سهند گفت: یکی از اهداف کلیه مسئولین منطقه برقراری مجدد پروازهای فرودگاه سهند است که این امر مهم نیازمند همکاری و مشارکت

کلیه مسئولین ، نهادها و ارگانهای دخیل در این امر است که در این میان نقش آژانسهای هواپیمایی بسیار پررنگ است.

درادامه جلسه رئیس فرودگاه سهند ضمن تشکروقدردانی از مدیرکل ومعاون فرودگاههای استان،معاون استانداروفرماندار شهرستان ویژه مراغه ورئیس شورای شهرمراغه وحضار محترم درجلسه،گزارشی از عملکرد این فرودگاه در سه ماهه اول سالجاری را ارائه نمودند.

در انتهای جلسه حاضرین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و تصمیماتی از قبیل لزوم تملک اراضی اطراف فرودگاه سهند به میزان حداقل  90 هکتار از اراضی مجاور با حمایت فرمانداری ، معرفی شرکت هواپیمایی پویا که با در اختیار داشتن هواپیماهای حدید امبرائر145 با ظرفیت 46 صندلی مناسب ترین گزینه می باشد، لزوم برقراری حداقل 5 پرواز در هفته (شنبه تا چهارشنبه) و ... اتخاذ گردید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد