خبر خبر

پرواز تبریز – هامبورگ بزودی از فرودگاه تبریز انجام خواهد شد

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی از برقراری پرواز تبریز-هامبورگ- تبریز در آینده نزدیک از فرودگاه تبریز خبر داد.

صفایی گفت: در پی درخواستهای مکرر مردمی و تشکیل جلسات متعدد با شرکت هواپیمایی قشم ایر، مقدمات انجام این پرواز محیا شده است و بزودی شاهد انجام آن از فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز خواهیم بود.

وی افزود: این پرواز می تواند پلی میان تبریز و اروپا باشد که طبق پیش بینی های بعمل آمده قرار است با هواپیمای A319  انجام بگیرد.

مدیرکل فرودگاههای استان در تشریح روند هماهنگی ها و جلسات انجام شده برای این پرواز گفت: برنامه ریزی برای انجام پرواز تبریز – هامبورگ- تبریز از حدود شش ماه قبل توسط شرکت هواپیمایی قشم ایر آغاز شد و با توجه به فراهم بودن زیرساخت های فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز انجام آن در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: با عنایت به انتخاب شهر تبریز بعنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 نشست ها و جلسات متعددی با حضور شهردارکلانشهر تبریز و مسئولین استانی و فعالین حوزه گردشگری در این زمینه انجام گرفت که برقرای این پرواز می تواند نقطه عطفی در این راستا باشد.

گفتنی است؛ هم اكنون از فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز پروازهاي متعدد خارجي به مسيرهاي استانبول ،ازمیر، اسپارتا ، آدنا، نجف، بغداد و پروازهاي داخلي به مسير هاي تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، شيراز، بندرعباس، عسلويه، كيش و كرمان برقرار است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد