خبر خبر

دیدار مدیرکل و مسئولین مجموعه فرودگاهی با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه تبریز

روز یکشنبه مورخ 96/4/11 ، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجانشرقی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شهر تبریز دیدار وگفتگوکرد.

در این دیدار که مدیرکل ومسئولین اداره کل فرودگاههای استان و فرمانده هان پلیس، یگان حفاظت هواپیمایی و گذرنامه فرودگاههای استان ، شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه تبریز وامام جماعت فرودگاه تبریزحضور داشتند، نماینده ولی فقیه در استان حجه الاسلام و المسلمین  محمد علی آل هاشم در این دیدار ضمن عرض   خیر مقدم وتبریک عیدسعید فطر به مسئولین فرودگا تبریز ، خدمت به مردم را در نزد خداوند متعال بسیار بار ارزش دانست و گفت: مسئولین فرودگاهی نیز باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خویش قرار دهند و تا حد امکان از تاخیر پروازها جلوگیری کنندودر صورت تاخیر پروازها، مسئولین فرودگاهی باید ضمن اطلاع رسانی دقیق به مردم ، خدمات مطلوب را به آنان ارائه دهند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، خدمت به مردم را از تاکیدات همیشگی دین اسلام یاد کرد و گفت : از جمله این تاکیدات فراهم آوردن اسباب سفر آسان مسافرین است.

در ابتدای این دیدار مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاههای استان ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گزارشی از عملکرد اداره کل فرودگاههای استان را تشریح و ارائه نمودند.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجانشرقی درباره رشد چشمگیر پروازها گفت: آمار مسافر جابه جا شده درسال 95 به تعداد  1838701 نفر ودر سال 1394 به تعداد 1464675 نفر بوده است که افزایش 26 درصدی را نشان می دهد و طی همین مدت تعداد پرواز از 10973 پرواز به 14894پرواز رسیده که 36درصد افزایش را نشان می دهد. و لذا در سه ماهه اول سال 96 آمار پروازها 7 درصد و مسافرین 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشتیم.

صفایی با اشاره به شرکتهای هواپیمایی فعال در فرودگاه تبریز گفت: در حوزه پروازهاي داخلي 12 شركت هواپیمایی ايراني مانند ايران اير، ايران ايرتور، آسمان، آتا، ماهان، تابان، زاگرس، كيش اير، كاسپين، قشم اير، معراج و اترك و يا به تعبيري مهمتری شركت هاي داخلي در اينجا پرواز دارند

مهندس صفایی در تشریح پروژه های عمرانی فرودگاه تبریز نیز گفت: در حوزه خدمات رساني به مردم سه پروژه مهم و تاثيرگذار در فرودگاه بین المللی شهيد مدني تبريز در سال 95 به بهره برداری رسیدند، ازجمله خرید، نصب و راه اندازی دو دستگاه دیزل ژنراتور بدون قطعی که ظرفيتي معادل 650 كيلو وات توليد برق دارند كه براي نخستين بار در كشور در فرودگاه تبريز نصب شده است..

پروژه دوم احداث پارکینگ طبقاتی، ويژگي اصلي احداث پاركينگ طبقاتی فرودگاه تبريز بهره گيري از مكانيسم هاي تامين مالي و سرمايه گذاري بخش خصوصي به صورت BOT بوده است كه پاركينگ فرودگاه داراي 13 هزار متر زيربنا در سه طبقه و چهار سطح و امكان پارك 500 خودرو به همراه رستوراني به مساحت 800 متر مربع و 15 باب مغازه است.

سومين پروژه بهسازي پوشش سقف ترمينال چهار فرودگاه تبریز بود البته در سال 95 در مجموع تعداد 75 پروژه كوچك تر هم انجام شده كه از آنها نيز مي توان به بهسازي فضاي داخل ترمينال، بهسازی سرویس های بهداشتی، بهسازی تابلوهای توزیع برق و...  اشاره كرد.

وی افزود : براي امسال دو پروژه مهم داريم. توسعه 1000 متری ترمینال کنونی و توسعه اپرون فرودگاه تبریز که هر دو پروژه مطالعاتش انجام شده و مناقصه آنها در دست اقدام است .

مدیرکل فرودگاههای استان در انتها گفت: تلاش تمامی نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز کسب رضایت مراجعین و مسافرین این فرودگاه است و از خداوند متعال می خواهیم توفیق خدمتگزاری را به ما عنایت فرماید.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد