خبر خبر

طرح جامع فرودگاه سهند تصویب شد

روز چهارشنبه مورخ 31/3/96 طرح جامع فرودگاه سهند تصویب شد.

جلسه نهایی طرح جامع فرودگاه سهند که از دو سال پیش در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفته بود و پس از انجام ده ها ساعت کار کارشناسی وجلسات متعدد و تبادل نظرات فنی امروز طی جلسه ای با حضور مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی، مدیرکل دفتر نظارت بر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت ، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه، رئیس فرودگاه سهند، کارشناسان ستادی شرکت فرودگاه ها و مهندسین مشاورین سامانه های راهبردی دی تصویب و نهایی گردید.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران و حضار در جلسه گفت: باتوجه به اینکه طرح جامع یک سند بالا دستی می باشد از این پس اولویت امور فرودگاه سهند بر اساس طرح جامع بررسی، برنامه ریزی و اقدام خواهد شد.

صفایی افزود: با توجه به اینکه فرودگاه سهند یکی از فرودگاههای کوچک از نظر وسعت کشور محسوب می شود ، پیش از این برای  نشست و برخاست هواپیماهای در رده F100  و بالاتر محیا نبود اما اکنون با تصویب طرح جامع آن، توسعه فرودگاه سهند از 50 هکتار به 150 هکتار و انجام برنامه ریزی های لازم جهت نشست و برخاست هواپیماهای F100  و بالاتر آماده خواهد بود.

وی گفت: طرح جامع فرودگاه سهند درافق پنج ساله،ده ساله و بیست ساله مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و یک نقشه راه محسوب می شود و برای توسعه فرودگاه بایستی پس از تصویب، بدنبال تملک اراضی از طریق استان باشیم.همانطور که در طرح پنج ساله فقط بایستی بمقدار 100هکتار به زمین های فرودگاه اضافه گردد تا یک فرودگاه استاندارد جهت نشست و برخاست پروازها محیا گردد.

مدیرکل فرودگاههای استان تاکید کرد: برای راه اندازی پروازهای فرودگاه سهند ضروری است تملک اراضی در مجاورت این فرودگاه توسط فرمانداری شهرستان مراغه برنامه ریزی گردد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد