خبر خبر

آغاز اولین همایش امور بانوان و خانواده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در فرودگاه تبریز

روز چهارشنبه مورخ 20/2/96 اولین همایش امور بانوان و خانواده شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به میزبانی فرودگاه تبریز آغاز شد.

در آغاز این مراسم  پیام تصویری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران پخش شد.

مه آبادی در این پیام ضمن اشاره به نقش والای زنان در جامعه اسلامی گفت: با اینکه یکی از موهبتهای بزرگ و بیشمار نظام مقدس و همچنین حاکمیت اسلام و قرآن در ایران اسلامی شناخت بیشتر و تبیین مقام و منزلت زن و تکریم آن است اما باز هم ابعاد وجودی این موجود آسمانی و پایگاه معراج ابرار هنوز به درستی و روشنی تبیین نشده است.

وی سپس با اشاره به نقش زنان در پست های مدیریتی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: بانوان شرکت ما در عرصه مدیریت و در اندک سمتهای سپرده شده به ایشان هم خوش درخشیدهاند. عملکرد موفق بانوان در صنعت و برتری ایشان در ویژگیهایی مهم مانند سلامت و دقت در کار و فداکاری بالای سازمانی نسبت به مردان نیز ما را بر آن داشته تا توسعه مشارکت بانوان را در مشاغل حساس و راهبردی و مراتب مدیریتی شرکت بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم. دعوت از سرکار خانم دکتر ابراهیمی برای قرار گرفتن در راس هرم مدیریتی شرکت و عضویت در هیئت مدیره که در سال گذشته اتفاق افتاد گواه این ادعا است

.

سخنرانی مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی برنامه بعدی همایش بود.

صفایی ضمن تبریک ایام ماه شعبان و میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت امام زمان(عج)  و خیر مقدم به میهمانان این همایش گفت: باعث افتخار است که در تبریز شهر اولین ها ، میزبان اولین همایش بانوان شرکت فرودگاهها هستیم که این نیز یک "اولین دیگر" برای این شهر محسوب می شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از مدیرعامل، اعضای هئیت مدیره مخصوصا سرکار خانم دکتر ابراهیمی به جهت انتخاب فرودگاه تبریز برای میزبانی این همایش ، گزارشی از عملکرد این فرودگاه در سال 95 و ابتدای سال 96 ارائه کرد.

صفایی ضمن اشاره به 4 پروژه مهم به بهره برداری رسیده فرودگاه تبریز در سال 95 گفت: پارکینگ طبقاتی، ساختمان دیزل ژنراتورها، دستگاه‌های دیزل ژنراتور و بهسازی پوشش سقف ترمینال 4 فرودگاه تبریز ، چهار پروژه مهمی بود که سال گذشته با

 

 

حضور مدیرعامل محترم شرکت و استاندار آذربایجان شرقی به بهره داری رسید که با افتتاح این پروژه بسیار از مشکلات فرودگاه تبریز مرتفع گشت.

وی افزود: به عنوان نمومه پارکینگ طبقاتی فرودگاه تبریز در زیربنایی به مساحت 13 هزار مترمربع و در سه طبقه و چهار سطح احداث شد که جایگاه 500 پارک پوزیشن در آن طراحی شده است که به جرات می توان گفت یکی از بهترین پروژه های شرکت در سال گذشته بود.

در ادامه جلسه سرکار خانم دکتر ابراهیمی عضو هیات مدیره، مشاورامور بانوان وخانواده و راهبر امور حقوقي شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در سخنانی ضمن تشکر از میزبانی شایسته فرودگاه تبریز در این همایش گفت: امروز نقش بانوان در صنعت هوانوردی کشورهای مختلف جهان در سالهای گذشته، در شان و جایگاه آنان نبوده و با نقطه مطلوب فاصله داشته است اما امروز بانوان در حال بازیابی و بهبود این وضعیت هستند.

وی افزود: امروز با فرهنگ سازی مناسب و تغییر نگرش ها، راه برای حضور بانوان در بالاترین سطح  تصمیمی گیری شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران هموار شده است که این موضوع نمادی از نقش تاثیر گذار آن در تمام سطوح مدیریتی کلان کشور است.

خانم ابراهیمی در ادامه با اشاره به وضعیت فرودگاه تبریز گفت: در این چند سال اخیر تصمیمات مهم و راهبردی در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران برای ارتقاع جایگاه شرکت اتخاذ شده است که در این بین نقش فروگاههای بین المللی بسیار پررنگ است و فرودگاه تبریز بدون شک بعنوان یکی از مهم ترین فرودگاههای کشور ، می تواند نقش برجسته ایی ایفا کند.

وی افزود: هئیت مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی نسبت به تکمیل طرح ها و پروژه های مهم فرودگاه تبریز مانند توسعه اپرون و تکمیل پارکینگ طبقاتی این فرودگاه در آینده نزدیک مصمم است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی سخنران پایانی این مراسم بود.

خانم اشراقی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه گفت: بانوان ایران اسلامی مایه مباهات و افتخار برای جامعه هستند که در تمامی دوران ها از جمله مبارزات پیش از انقلاب، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و در حال حاضر در دوران توسعه نقش اساسی داشته و دارند.

وی گفت: مایه مباهات است که این تعداد از زنان توانمند و شایسته در یک مجموعه تخصصی مانند شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران مشغول به فعالیت هستند که حضور سرکار خانم دکتر ابراهیمی در هئیت مدیره شرکت نمونه بارز این امر است.

تقدیر عضو هیات مدیره شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از مدیرکل و هم چنین مسئول امور بانوان اداره کل فرودگاههای استان از دیگر برنامه های روز اول همایش بود.

لازم به ذکر است این همایش روز پنچ شنبه با برگزاری جلسات داخلی امور بانوان شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد