خبر خبر

افزایش بی سابقه آمار جابجایی مسافر فرودگاه تبریز / صفایی: افزایش آمار مسافر و پرواز نوروزی در دهه های گذشته بی سابقه است

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی از افزایش بی سابقه آمار پرواز و جابجایی مسافر فرودگاه تبریز در ایام نوروز امسال خبر داد.

صفایی گفت: از چندین ماه قبل از تعطیلات نوروز، با تشکیل کمیته خدمت رسانی ویژه به مسافران نوروزی و تسهیلات نوروزی در فرودگاه تبریز کلیه تمهیدات لازم برای انجام پروازهای نوروزی با بهترین شرایط لازم فراهم آمده بود و تمام نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه در این ایام بدون کوچکترین وقفه یی به خدمت رسانی به مسافرین و مراجعین فرودگاه تبریز پرداختند که نتیجه این تلاش ها، یک افزایش فوق العاده در آمار مسافر و پرواز فرودگاه تبریز در ایام نوروزسال 96 بوده است.

وی با اشاره به اینکه این افزایش دست کم در دهه های گذشته بی سابقه است افزود: در بخش پروازی از تاریخ  25/95/12  لغایت 1/15/96 تعداد 1000 پرواز داخلی و خارجی انجام پذیرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل(860 پرواز)  از افزایش حدود 16/2 درصدی برخوردار است.

صفایی با اشاره به آمار مسافری فرودگاه تبریز در ایام نوروز نیز گفت: در این بخش نیز شاهد یک افزایش 17/5 درصدی هستیم بطوری که مجموع مسافر جابجا شده در این ایام تعداد 125146 می باشد که این تعداد در سال گذشته 106547 نفر بوده است.

صفایی در پایان با اشاره به آمار بار جابجا شده از فرودگاه تبریز نیز گفت: میزان این جابجایی 1273248 کیلوگرم بوده است که در مقایسه با سال قبل شاهد یک افزایش 8/6  درصدی در این حوزه هستیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد