خبر خبر

افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

روز پنچ شنبه مورخ 96/1/24 سومین سامانه صدور ویزای الکترونیکی کشور در فرودگاه تبریز افتتاح شد.

 

در آیین افتتاح این دفتر معاون کنسولی،امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل فرودگاههای استان ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی حضور داشتند.

با افتتاح این دفتر و استقرار سامانه صدور الکترونیکی روادید ، اتباع خارجی این امکان را می یابند که قبل از آغاز سفر، با ثبت نام در سامانه اینترنتی، روادید خود را در حداقل زمان ممکن دریافت کنند.

معاون کنسولی وزیر امور خارجه در این مراسم گفت: افتتاح دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز گام مهمی در خصوص توسعه گردشگری و تجاری 180 کشور جهان خواهد بود.

وی افزود :  صدور روادید الکترونیکی که از امروز در تبریز انجام خواهد گرفت، برای تردد اتباع بیش از 180 کشور جهان (به‌ غیر از 9 کشور که بر اساس عمل متقابل یا ملاحظات دیگر روادید فرودگاهی صادر نمی‌کنیم)  به صورت الکترونیکی روادید صادر خواهد شد.

قشقاوی تصریح کرد: این امر مقدمه و تمهیدی برای سال 2018 میلادی نیز است،  تبریز به عنوان شهر گردشگری جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده و باید از چنین زیرساخت‌هایی بهره‌مند باشد.

جبار زاده استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ضمن تشکر ازهمه کسانی که تهیه مقدمات این کار مهم را بر عهده گرفته اند گفت:وزارت امور خارجه هر برنامه و ایده‌ای را که بخواهد  در استان آذربایجان‌ شرقی اجرا کند، آماده همکاری هستیم، استان ما به عنوان یک استان پیشرو در امر اقتصاد مقاومتی ظرفیت مناسبی برای طرح‌ها و ایده‌های سیاست‌ خارجه دارد.

پس از پایان مراسم، حاضرین با حضور در ترمینال 4 فرودگاه تبریز، از وضعیت خدمت رسانی به مسافرین و مراجعین فرودگاه بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید، مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی از افزایش 26 درصدی مسافر جابجا شده از فرودگاه تبریز در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد.

صفایی افزود: در حوزه پروازی نیز در همین مدت تعداد پرواز از 10973 پرواز به 14894پرواز رسیده است که 36 درصد افزایش را نشان می دهد.

لازم به ذکر است فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز پس از فرودگاههای تهران و مشهد، سومین فرودگاه کشور است که به این سیستم تجهیز شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد