خبر خبر

برگزاری روز جهانی الکترونیک هواپیمایی در فرودگاه تبریز

روز شنبه مورخ 22/8/95 ( 12 نوامبر) همزمان با روز جهانی متخصصین الکترونیک هواپیمایی ، مراسم بزرگداشت این روز در سالن اجتماعات فرودگاه تبریز برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور پرسنل اداره کل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی و نهادها و ارگانهای مستقر در فرودگاه تبریز برگزار گردید، از متخصصان و پرسنل اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز تجلیل شد.

در این مراسم مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی  ضمن تبریک این روز به متخصصین الکترونیک هواپیمایی گفت: پرسنل اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری در ردیف تلاشگران گمنام صنعت هواپیمایی هستند بطوریکه تلاشها و زحمات این عزیزان توسط سایر بخشها و ارگانهای صنعت هوانوردی بهره برداری می شود.

صفایی افزود: در سالهای گذشته به دلیل محدودیت ها و تحریم های ظالمانه علیه کشورمان ورود تجهیزات الکترونیک هواپیمایی با موانع جدی مواجه بوده است اما با تلاش مهندسین و متخصصین کشورمان، این دستگاه ها که در صنعت هوانوردی نقش حیاتی دارند همواره عملیاتی بوده اند و در این حوزه هیچگونه مشکلی ایجاد نشده است.

وی افزود: در ماههای اخیر شاهد افزایش چشمگیر پروازهای عبوری از آسمان کشورمان بوده ایم که این امر به دلیل امنیت بسیار بالای آسمان ایران است که این  مهم بدون تلاش  شبانه روی متخصصین کشورمان در حوزه های مختلف عملیاتی حاصل نمی شد.

در ابتدای جلسه، حسین زاده رئیس اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز ضمن خیر مقدم به میهمانان ، گزارشی از عملکرد این اداره در 6 ماهه نخست سالجاری ارائه کرد.

وی گفت: در ماههای گذشته شاهد عضویت جمهوری اسلامی  ایران در نهاد بین‌المللی   IFATSEA  بوده ایم  که این امر راه را برای درخشش متخصصان الکترونیک هواپیمایی ایران در مجامع بین‌المللی هموار کره است.

حسین زاده گفت: نهاد هوانوردی بین‌المللی IFATSEA از عبارت International Federation  of Air Traffic Safety Electronics Associations  گرفته شده و به معنای " فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های الکترونیک ایمنی ترافیک هوایی" است

در ادامه  مراسم نماهنگی از تلاشهای متخصصین و پرسنل اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز

پخش گردید.

پایان بخش این مراسم، تقدیر مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی از 3 تن از پرسنل برگزیده اداره مهندسی ارتباطات و ناوبری فرودگاه تبریز بود. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد